Skocz do zawartości

Regulacja belki w Astra II kombi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem po wymianie belki i amorów w Astrze 2 Kombi i mam pytanie co do ustawienia zbieżności lub geometrii.

 

Wiadomo, że po wymianie trzeba ustawić zbieżność ale jak to sie ma do regulacji belki ?

 

Belka jest mocowana do podwozia na 6 śrub a otwory na śruby w belce sa duże ...

 

Czy za pomocą tych otworów możemy regulować belkę w prawo lub lewo o kilka mm :D?

 

Jadąc na zbieżność koleś ustawi zbieżność przodu względem tyłu a skąd wie, że tylna belka jest dobrze ustawiona :?:

 

Proszę o wyjaśnienie tej teorii bo mogę jechać na samą zbieżność do serwisu coś ala Norauto lub pojechać do człowieka typowo od zawieszeń i geometrii ale różnica w cenie jest 2 razy większa ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka jest mocowana do podwozia na 6 śrub a otwory na śruby w belce sa duże ...

 

Śruby z pewnością też są tej samej średnicy więc przy ich wkręceniu belka ustawi się prawidłowo. Dla ciekawości w niektórych autach nie ma możliwości ustawienia pochylenia przednich kół a jedynie zbieżność. Ustawione zostaje to podczas procesu produkcji i jest niezmienne, chyba że walniemy w coś i przestawimy na stałe tylko że wtedy mamy skoszone autko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka jest mocowana do podwozia na 6 śrub a otwory na śruby w belce sa duże ...

 

Czy za pomocą tych otworów możemy regulować belkę w prawo lub lewo o kilka mm :wink: ?

Tak. tak sie ustawia. luzuje sruby i łyżką przesuwa nieco belke obserwujac parametry na monitorze.

 

Jadąc na zbieżność koleś ustawi zbieżność przodu względem tyłu a skąd wie, że tylna belka jest dobrze ustawiona

Ustawia sie wlasnie na podstaiwe jednej z osi. Najczesciej robi sie odwrotnie znaczy sie najpierw tyl sie robi a pozniej przód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: wesol

 

Dzięki za konkretna odpowiedź :beer:

 

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz ... jestem omówiony na geometrie dopiero w poniedziałek a na weekend chce wyjechać w trasę i zrobić jakieś 700 km ....

 

Po wymianie belki i amorów jeszcze nie byłem na geometrii i już tak sobie trochę jeżdżę do pracy itp ...

 

Wydaje mi sie, że belka przesunięta jest za bardzo w prawo i trzeba ja przesunąć w lewo na tych otworach ... Chyba, że to takie złudzenie optyczne i psychiczne bo prawy tylny błotnik jest trochę wgnieciony po kolizji ... i wydaje mi sie, że felga bardziej wystaje...

 

Czy może coś się stać jak zrobię w weekend te 700 km .... ucierpią na tym tylko opony czy coś poważniejszego :beer:

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może coś się stać jak zrobię w weekend te 700 km .... ucierpią na tym tylko opony czy coś poważniejszego :wink:

 

tylko opony ale raczej w nieznacznym stopniu. Waznejsza jest geometria przednich kol bo tam jesli bedzie zbieznie albo rozbieznie ustawione to bedzie cielo opony po zewnetrznej albo wewnetrznej. AG w zasadzie nie ma regulowanej belki tylnej wiec tam sie prawie nie dotyka ale np w viki C jest pelna regulacja bo to wielowahacz jest( 4 wahacze na jednym kole)

 

Wydaje mi sie, że belka przesunięta jest za bardzo w prawo i trzeba ja przesunąć w lewo na tych otworach ... Chyba, że to takie złudzenie optyczne i psychiczne bo prawy tylny błotnik jest trochę wgnieciony po kolizji ... i wydaje mi sie, że felga bardziej wystaje...

Reguluje sie belke do przodu i tylu a na boki nie bo w zasadzie nie ma to znaczenia duzego no i roznice nie beda jakies znaczace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód ustawiałem pół roku temu ale teraz wymieniałem belkę i wydaje mi się, że jest za bardzo w prawo .. można ja o kilka milimetrów przesunąć w lewo i powinno być OK. Wydaje mi się,że koło prawe wystaje bardziej niż lewe ...

 

W poniedziałek jakę na geometrie / zbieżność więc zobaczy sie i ustawi...

 

Koleś od zawieszeń za pełną geometrie powiedział 100-120 zł ale jadę jednak do kolegi i zrobią to na "fuchę" za 50 zł :?: Jest konkretny laserowy sprzęt ale to serwis ala Norauto więc ... oby umiejętności obsługi sprzętu i wiedza praktyczna była dobra :wink:

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności