Skocz do zawartości

[Astra G 68KM X17DTL] Wyciekł cały olej


Gość oizo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o pomoc!

 

W drodze do Wrocławia na A4 przy ok. 150km/h coś dupło pod maską, zatłukło się, po czym silnik zesłabł, zaczął głośno chodzić (coś jak traktor) i wpadł w duże wibracje, tak że prawie plomby w zębach pogubiłem. Na początku myślałem że tłumik końcowy zakończył swój żywot i albo gdzieś odpadł albo wisi i się tłucze. Nie zostawiłem za sobą ani tłumanów dymu ani tłumika. Zjechałem na bok i zaglądnąłem pod auto - tłumik jak się trzymał tak się trzyma, natomiast spod silnika leciał deszcz oleju. Że do pierwszego zjazdu było kilka kilometrów powolutku na 1, 2 biegu z prędkością ok 20-30km dotoczyłem się do zjazdu. Auto całe ugnojone olejem zarówno pod maską jak i cała prawa strona karoserii i tył auta. Samochód da się odpalić ale nie mam zamiaru odpalać kolejny raz bo go zarżne o ile już tego nie zrobiłem :wink: Zaglądając pod maskę ciężko mi było zlokalizować jakieś pęknięcia. Najwięcej oleju jest w okolicy rozrządu i pompy paliwa - tak na rogu i pod nią. Typuję że poszła uszczelka pod głowicą lub blok a może pompa oleju ? Co o tym sądzicie ?

 

Druga sprawa muszę auto zaciągnąć do mechanika we Wrocku. Laweta do Krakowa nie ma sensu. Stąd pytanie - możecie polecić dobry acz w rozsądnych cenach serwis we Wrocławiu co dobrze znają się na oplowskich dieslach?

 

Nie piszemy w tytule "POMOCY" usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

możecie polecić dobry acz w rozsądnych cenach serwis we Wrocławiu co dobrze znają się na oplowskich dieslach?

To pytanie do działu ''warsztaty"

Nie chciał bym cię straszyć ale szukaj nowego silnika

Co prawda po oględzinach na kanale będziesz wiedział więcej

 

Niech ktoś z Wrocławia pomoże koledze bo jest tam trochę ludzi z forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoń do nich- niby sprzedaja czesci ale tez maja swój warsztat

 

http://www.opel.isi.pl/

 

[ Dodano: Czw Sie 12, 2010 14:08 ]

Mój szwagier do nich jeździ wszak WV oraz nissanem ale mechanik to mechanik :wink:

 

http://www.mechanikwroclaw.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj dokładniej się przyglądnąłem i wyszło ... najgorsze - wywalona dziura wielokości denka od jabcoka w bloku - przecudowny widok :wink:

 

To teraz pozostaje mi szukać silnika na przekładkę :?:

 

Prosiłbym jeszcze kolegów o namiary na handlarzy silników np. z rozbieranych angoli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ja37, Tam jedno zdjęcie musisz wstawić bo znikło :D

oizo,

Jakoś nie widać by było fioletowo. Powiesz co było przyczyną :D:D

Ciekawe czy jeszcze ktoś pokaże takie wyczyny jak nasze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać co się stało gdy zabiorę się za rozkręcanie silnika, postaram się też jakieś zdjęcia wrzucić. W poniedziałek/wtorek kupuje silnik to może do końca tygodnia będzie auto na chodzie. Jak dobrze trafię to młodszy silnik kupie z mniejszym przebiegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności