Skocz do zawartości

problemy z podciśnieniem


Gość guliver00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z corsą B x12sz po odpaleniu obroty są bardzo niskie(nie wiem dokładnie ponieważ nie mam obrotościomierza) rosną po kilkakrotnym przygazowaniu, a podczas jazdy silnikiem szarpie i falują obroty. Pomaga zdjęcie jednego z przewodów podciśnienia oznaczone na zdjeciu czerwoną strzałką, wtedy dobrze odpala i da sie jechać ale nie ma prawie wogóle mocy.

Dołączona grafika

Czy winny temu możę być map sensor czy może zawór podciśnienia (niebieska strzałka), a może coś zupełnie innego.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto większe zdjęcie

Dołączona grafika

Ja jestem z Łodzi

pierwszy na zdjeciu jest zawór podciśnienia a na 4 pozycji map sensor

Dzieki za zainteresowanie

 

Dodam jeszcze ze świece i kable wymienione, wszystkie płyny i filtry, komputer nie pokazuje żadnych błedów. Kolego "ja37" w innym temacie pisałeś cytuje

No właśnie z wtrysku jest brana siła napędowa klapki sterującej, czyli podciśnienie.

A całe sterowanie klapką jest tam, gdzie spotykaja sie oba wężyki, czarny i czerwony.

Zdejmij obudowę i zajrzyj od spody - zobaczysz prostokącik, który własnie steruje powietrzem.

Czy ten prostokącik może być zapchany i dlatego wchodzi na obroty po zdjęciu wężyka czarnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniany niedawno.

Wszystkie rurki podcisnienia sprawdziłem. Może przez zepsuty MAP za bardzo zasysa powietrze. Jak zatkam króciec zaznaczony na zdjęciu strzałką to prawie gaśnie a jak odetkam to obroty są w normie. Może być zabrudzony ten prostokącić pod pokrywą przepustnicy, można go wyjać i wyczyścić?

Zadnych błędów nie wyświetla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zaznaczonych jeden jest od otwierania klapki zimne/ciepłe powietrze w filtrze.

Drugi jest od chyba zaworu par paliwa.

Od MAPA jest z tyłu urządzenia wtryskowego.

Sprawdź drożność węży/wężyków.

Gniazd też.

Co z krokowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowiec czyszczony działa poprawnie.

Czy mogę odłączyć ten przewód ciśnieniowy od mapa da sie spprawdzić w ten sposób? Odłaczenie wtyczki odpala dobrze, odłączenie wtyczki na działającym silniku powoduje jego zgaszenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować, ale map działa dopiero przy depnieciu gazu.

Jak ma szczelny węzyk, to na 99% jest ok, to tak szybko sie nie psuje.

Pewien jesteś benzyny?

Może jakąś trefną zalałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tankowałem na róznych stacjach i jest tak samo.

Zapomniałem dodać że zaczeło sie od tego że kolanko łączące wężyk z tym króćcem (zaznaczone czerwoną strzałką tą wyżej) było pękniete, pozałożeniu nowego było dobrze jakieś 2 dni ale je też rozerwało. Teraz jest założony prosty łącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności