Skocz do zawartości

Dodatkowa masa


Gość grucha

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie chcę puścić dodatkowy warkocz masy zaznaczony na czerwono,więc jak na zdjęciu chce puścić od aku,pod śrubę obudowy plastikowe.Oczywiście śruba łączy plastik z obudową silnika i tu moje pytanie do tych co sie znają na elektryce mogę czy nie.Poprzednio chciałem puścić zaznaczone na niebiesko ale to jest chyba aluminiowe.Więc interesuje mnie teraz rozwiązanie zaznaczone na czerwone co wy na to?

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo z czasem masa ginie tzn śniedzieją przewody itp,po za tym od czasu do czasu mam problem z odpaleniem robi się tak jak by aku był rozładowany.Generalnie tak zimą miałem jak był zimny jeden dzień stał odpalał jak rozładowany drugie krę cenie było okej,dodam że aku nówka myślałem że to wina także nowego i wymieniłem na inny i to samo się działo.Byłem u elektryka stwierdził że mam rozrusznik od f-ki różnią się bodajże ząbkami,wymienił szczotki itp.ale problem został.Dodam że tylko robiło się tak poniżej -2.od czasu do czasu to samo pojawia się to latem po paru takich zapaleniach zauważyłem że wyskakuje błąd p0170 ale czy jedno ma z drugim coś wspólnego.dlatego pomyślałem że może gubi gdzieś masę dlatego stąd moje pytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic do tego. Jesli masz problemy z kabloteka to poprostu odkrec klemy, przeczysc je i przesmaruj. TO samo zrob z kablami od rozrusznika, altka itd. Tak cienki kabelek jaki zapewne chciales poprowadzic to nic nie da. To ucho od kreski niebieskiej ni ejest alu bo to sluzy do powieszenia silnika na wieszaku wiec potrafi spokojnie wytrzymac ciezar silnika ze skrzynia wiec spoko. No i jeszcze wiekszosc silnikow benzynowych ma taki kabelek ( plecionka nie izoslowana) przykrecany od karoserii do kolektora, glowicy lub bloku wiec to juz jest. Zreszta zasada jes tez taka ze nie daje sie za duzej masy jak i za grubych kabli od altka do aku itp bo upali altek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od dolu sie do niego dostaniesz. Odepnij tylko najpierw kabel minusowy od aku. Odkrecasz kableki od rozrusznika i dwie czasmi trzy nakretki/sruby i rozrusznik masz w reku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności