Skocz do zawartości

Awaria - ECN 62102


Gość olexi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Astra H 1,9 CDTI , 150 TKM

Podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka z akumulatorem, po przejechaniu kilkunastu kilometrow, wyłaczało się wszystko: wspomaganie, wycieraczki, światła, wiatraki...koniec :) po jakims czasie odpalił, ale nie jade dalej ponieważ daleko pewno nie zajade...

Błędy ECN 62102, 07071. Prawdopodobnie padł alternator, jak sądzicie? Dobrze odczytałem kody ?

Proszę o porade, co w takim przypadku, nowy alternator, regeneracja ? Czy łatwo samemu odkręcić ? Gdzie to jest położne ?

Dzięki za posty

 

poprawiłem,regulamin 3.1/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

dzieki. Czyli dobrze zczytałem - alternator. Czy lampka kontrolna alternatora to jakis czujnik czy alternator nawalił w ogólnym pojęciu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj dalej :)

albo padl alternator albo prostownik... to juz elektryk powinien stwierdzic...

co do firmy na zafiraklub polecaja jeden serwis na Olszy, ponoc dobrze zna elektryke fiatow i opli (CDTI) i nie zdzieraja

http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=865

a tu bezposrednio do polecanego serwisu http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?p=41284#41284

 

a i jeszcze jedna uwaga, ponoc jak pada alternator 120A to nie wolno jechac dalej bez ladowania bo sie calkowicie spali i wtedy tylko wymiana na nowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki, bo już mi pomagasz którys raz z kolei...

 

Musze dzisiaj poszukać jakiegoś mechanika, ponieważ samochodzik został na trasie...albo sam go wykręce... Skomplikowane bardzo ? Podnośnik potrzebny ?

 

Kurcze przejechałem jakies 30 km od momentu zapalenie się kontrolki akumulatora, po otwarciu maski śmierdziało własnie czymś spalonym więc duże prawdopodobieństo że się spalił... nie wiem czy jest 105 czy 120...

 

Czytam na forum, że niektórzy są za wymianą aku po naprawie alt ? Co sądzisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozkodowaniu VINa powinienes sie dowiedziec jaki masz altek

ja sie tak dowiedzialem

 

co do smrodu, to moze byc ale nie musi...

 

akku zazwyczaj padaja poprzez "glebokie" jego rozladowanie , przy braku ladowania...

stad czesto po robocie altka wymienia sie akku, ale jesli nie rozladowal sie calkowicie jest szansa ze jest sprawny... to warto sprawdzic po naprawie zreszta podladowac go itd. by cie w pierwsze mrozy nie zaskoczyl :)

 

co do wymiany - nie mam zielonego pojecia, nigdy nie widzialem jak sie to robi.

a nie masz jakiegos assistance?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam asistance bo autko chodziło bez zarzutu i nie myślałem, że mi taki numer wywinie. Dobrze że w PL a nie za granicą. Ubezpieczenie konczy się za tydzien teraz wezme cały pakiet :)

 

Dzięki za pomoc, wieczorem jade może znajde kogoś kto mi to wykręci, a jak nie to sam spróbuje - podobno nie jest to skomplikowane...

 

PS

Jak zdejme klamy na dłuższy okres (3 dni) - odpale później bez problemu, komputery kody i te sprawy ?

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz czas to kup sobie jakis assistance dzis z aktywacja od jutra :) i zglosisz jutro awarie :) w PZU sa chyba takie zdrapki na tydziec itp... ;) ale ja nic nie sugeruje...

 

po odpieciu klem na dluzej bedziesz musial zaprogramowac pewnie szyby, pewnie radio, silnik pewnie bedzie musial sie zaadaptowac... ale to nic powaznego... no i zostaje jeszcze kwestia alarmu...

i lepiej to zrobic niz jakbys mial zostawic w aucie jesli masz zwarcie w ukladzie (istnieje taka mozliwosc)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma może ktoś kody błędów bo wyświetla mi trzy

-7071

-60632

-213971

Astra 1.7 CDTI 80 KM

 

[ Dodano: Pon Sie 16, 2010 18:29 ]

Panowie wywaliło mi że mam kod błędu

0606 wewnętrzny moduł kontroli sterownika- uszkodzenie procesora

0707 czujnik położenia drążka wyboru biegu przerwa lub zwarcir do masy

co to jest i ile to może kosztować naprawa tego czegoś? :)

 

poprawiłem,regulamin 3.1/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności