Skocz do zawartości

Ruchoma poduszka w kierownicy


Gość jackgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Ostatnio zakupiłem samochodzik Opel Astra III 1.9 CTDI 120 KM wersja sport. Sprzedający Pan poinformował mnie że auto było bite w przód ale na tyle słabo że podłużnice są całe (sprawdziłem to w warsztacie i się zgadza) ale to nie ważne - najprawdopodobniej była wymieniana poduszka kierowcy a ta co jest się rusza - w górę w dół - skok ma jakieś 3 milimetry - czy jest to niebezpieczne i czy da to się jakoś naprawić czy trzeba wymienić poduchę na nowa?? Nie wiem czy jest to wadliwa poducha czy nieumiejętne jej założenie i spasowanie bo po ustawieniu jej w odpowiedniej pozycji w dolnej części kierownicy jest dość duża szpara tak jakby tam jakiegoś mocowania brakowało czy czegoś.

 

Druga sprawa czy spalanie około 10-12 litrów ON w mieście to normalne jak na diesla (fakt że trochę się nim bawię i mu wstawiam no ale w końcu to diesel) - Zauważyłem że gdy stoję na światłach chwilowe spalanie mam raz 0.5l/h a raz 2l/h mimo że silnik już jakiś czas chodzi więc raczej jest nagrzany i ssanie powinno sie wyłączyć (o ile jest i się wyłącza)

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

 

jackgal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była wymieniana poduszka kierowcy

a ta co jest się rusza - w górę w dół - skok ma jakieś 3 milimetry

Może jest tylko nie dokręcona po wymianie, zanim ją dokręcisz to najpierw ją zdemontuj i sprawdź czy to poduszka czy tylko zaślepka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie jest przykręcana, tylko wciskana i nie powinna się ruszać. Żeby ją wyjąć nie radzę samemu próbować, bo nie jest to takie proste. Proponuję podjechać do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa czy spalanie około 10-12 litrów ON w mieście

to normalne jak na diesla

 

Ja wypożyczyłem sobie Astrę 4 z silnikiem 1,7 CDTI(110KM) ponieważ miałem stłuczkę. Spalanie w mieście mam na poziomie 7-8 l. Na trasie przy prędkościach 120-130 w granicach 5 L. Osobiście także byłem zaskoczony poziomem spalania w mieście ale turbina, DPF i EURO5 robi swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do d..y z takim dieslem. Mój benzyniak zużywa tylko o 0.5 litra więcej benzyny i nie muszę wypalać żadnych DPFów. Zimą pali przy każdym mrozie, a wytrzymałość silnika jest na takim samym poziomie. Jeśli ktoś płaci w salonie za diesla 12.000 zł więcej, który w dodatku jest droższy w utrzymaniu, to przepraszam, ale jest to chory człowiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i okazało się że poduszka rusza się gdyż została źle założona i zostały powyłamywane dolne zaczepy - koszt naprawy 100zł zaczepy drugie tyle robocizna + VAT

 

Co do spalania to fakt jest to dużo nawet jak na diesla ale to było moje spostrzeżenie po 4 dniach użytkowania samochodu gdzie cały czas się bawiłem samochodem i mu wciskałem - dodatkowo auto jest wyposażone w 6 biegową skrzynie i opony 17/225/45 - a to też ma wpływ na spalanie - wczoraj zrobiłem trochę kilometrów na trasie i średnie spadło już o 2 litry więc myślę że jak się będzie jeździć spokojnie i będą dłuższe trasy nie będzie źle.

 

zoltarsm : Spróbuj kolego założyć do benzyny takie opony i mu wciskaj to twoje spalanie nie będzie już takie fajne - wiem bo miałem Astre II 1.6 16V i wiem ile to auto potrafi wypić przy zabawie - choć przy rozsądnej jeździe jest znośnie

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

dodatkowo auto jest wyposażone w 6 biegową skrzynie i opony 17/225/45 - a to też ma wpływ na spalanie

Jak najbardziej ma wpływ na spalanie. Ja mam u siebie 215/55R16 silnik 1.9-16V-150KM średnie spalanie to 7.2 l/km. samochód to kombi i włączona klima non stop.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 17/225/45 - a to też ma wpływ na spalanie

Też mnie dziwią takie opony, ja mam w Astrze 4 225/50/17 i silnik ma 110 KM natomiast w mojej Astrze 2 195/60/15 która ma 100 KM, wiem że szersza opona lepiej się trzyma drogi ale wydaje mi się że spalanie będzie większe a i samochód będzie mniej dynamiczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo auto jest wyposażone w 6 biegową skrzynie i opony 17/225/45 - a to też ma wpływ na spalanie

skrzynia akurat działa tu na korzyśc nizszego spalania- (w trasie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duze opony to tez minus pod wzgeldem zuzywania sie klockow hamulcowych. Duza masa wirujaca i ciezko wyhamowac takie kolo i caly pojazd. Szeroki laczek tez wcale nie oznacza ze sie trzyma lepiej bo musi byc odpowiedni nacisk jednostkowy by ta powierzchnie styku wykozystac. Te 1.9 CDTI niby nie sa taki eekonomiczne ale wiem swoje i pala tak srednio okolo 7-8 litrow w cyklu mieszanym. Z drugiej strony to jakis czas temu robilem viki C policyjna z silnikiem Z28NET i to ma 2.8 turbo benzyne pod maska z moca 280 koni i spalanie na wyswietlaczu wynosilo 9,1 litra. Zrobilem mala runde testowa to 30 kilometrow walnąlem w 9 minut. Przy skrzyni 6 biegowej kozystalem jedynie do 4 biegu bo na nim spokojnie sie jedzie 240 km/h. Wydaje mi sie ze spalanie nie jest takie duze ale tez trzeba pamietac ze gwaltowne depniecie i pokzuje sie 40 litrow na setke chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności