Skocz do zawartości

Astra 2 2,0 dtl sprzęgło szarpie i brzeczy na zimnym silniku


Gość dariusssz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Prosze o porade,mój proglem jest taki ze na zimnym silniku gdy zapale astre moja i poszcze sprzeglo to slychac brzeczenie w okolicy skrzyni czy sprzegla i jak ruszam to szarpie pod koniec skoku sprzeglo.dodam ze gdy sprzeglo wcisne to nic nie brzeczy jest ok.biegi przezucaja sie normalnie wszystkie.gdy silnik sie nagrzeje i troche pojezdze to juz prawie nic nie brzeczy i sprzeglo prawie nic juz nie szarpie.dopiero kupilem ten samochod.Ktos mi powiedzial ze to lozysko sprzegla,prosze o porade?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie zazdroszcze nie miala baba klopotu to sobie prosie kupila, dwumasa,sprzeglo lub problem z silnikiem powodow moze byc kilka ,szykuj sie na duze wydatki,

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie walnięte było łożysko na wałku atakującym "|( czy jakoś tak ) w skrzyni , do dostania tylko w serwisie , oczywiście przy okazji wymiana kompletnego sprzęgła razem 1500 zł :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo już od dawna, zrobiłem tak już około 45 000 km. Wiem, ze nie ma się czym chwalic, ale póki co jeszcze nic się nie rozsypało :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam rowniez problem ze sprzeglem wymienialem rok temu ale gdy uruchamiam silnik to sprzeglo brzeczy jak wciskam przestaje mechanik u ktorego robilem mowil ze to olej w skrzyni biegow [wymienial mi przy okazji]bojest nie rozgrzany ale rzeczywiscie po przejechaniu kilku kilometrow brzeczenie ustaje nie wiem co jest grane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ta sobote planuje wyjmować skrzynie,właśnie boje się ze to cos w skrzyni.sam już nie wiem.Jest jeszcze coś takiego że gdy zapale zimny silnik na cisnietym sprzęgle czy bez niego bez różnicy-to jest tak silnik cos zażęzi nie wiem co i gdzie az mi obroty spadna na chwile i kontrolki przygasaja ale pochwili juz nic nie zęzi ale gdy sprzęglo puscze to brzeczy juz tak jak na początku pisałem.Dziwi mnie to bo trzymajac wcisnięte sprzęglo odłaczam skrzynie od napedu.Mechanik mi mówi ze to sprzęgło.

 

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 19:09 ]

mi mechanik mówił ze olej w tej skrzyni to wieczny jest ale warto spróbować i wymienic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna dolac i zobaczyc jak wtedy pracuje. Z drugiej strony to slyszalem o czyms podobnym- brzeczeniu sprezynek na tarczy sprzeglowej bo cos tam ulega w tej tarczy rozwaleniu ( juz ni epamietam dokladnie oco chodzilo). Jesli masz dwumas to moga tez brzeczec slizgi ze sprezynami na nim. Jak wcisniesz pedal sprzegla to w zasadzie w obu przypadkach nie powinno brzeczec albo przynajmniej znaczaco sie zmniejszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności