Skocz do zawartości

Zdechł komputer


Gość Bifrost14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - problem z autkiem taki jak opisany w temacie, ale nie do końca o to chodzi. Tłumaczę. Pacjent: Corsa B silnik 8V z DIS-em 1.4 60KM. Ostatnio był problem z odpaleniem auta. Kręciłem dość długo i nic.. Sądziłem,że to może być problem z immobiliserem (był taki z przytykaną pluskwą) bo już wcześniej były z nim problemy. Postanowiłem go usunąć. Przewody zmostkowane, więc powinno być wszystko ok. W kompie nic niby nie trzeba było grzebać...

Rzeczywiście - po przekręceniu kluczyka jest zapłon, słychać parującą pompę nabijającą paliwko jednak kręcę, kręcę i nic... Okazuje się, że wtrysk w ogóle nie podaje paliwa na przepustnicę. Podejrzewam, że padł mi komputer - zanim zabiorę się za przymiarki nowego kompa powiedzcie, czy jest szansa, że kupiony komp nie będzie działała prawidłowo ze względu na wcześniej zamontowany immo w poprzednim aucie (być może był tam inny - kodowany?) :help:

 

Wstawiłem rodzaj silnika do tytułu/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Niedźwiedź

Bifrost14, jesteś zbyt doświadczonym użytkownikiem aby widzieć, że tematy zamieszcza się w podforach.... :?:

 

oj oj oj..... :idea:

 

Na razie zostawiam - niech się myśl rozwinie i przeniesiemy do stosownego działu

Następnym razem temat wyleci w kosmos :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedziu - racja... pisałem posta w pośpiechu i nie zwróciłem na to uwagi - przepraszam.

 

Wracając do tematu, rozkręciłem kompa i tak "na oko" wygląda zdrowo - suchy w środku, żadnych oznak przepalenia czegokolwiek.. po podłączeniu kompa świeci się CHECK i przy kręceniu gaśnie...

 

Iskra na świecy jest ale paliwo jak nie szło na przepustnice tak nie idzie... Czyżby był jeszcze jakiś elektrozawór gdzieś na przewodzie paliwowym (czy coś podobnego)??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z błędami odczytałeś? Co do kompa to w Twoim przypadku nie powinno być problemów z podmianką, masz immo 1 czyli nie zintegrowane z ECM więc w razie czego nie powinno być problemów po podłączeniu nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie wykazało... Zanim zainwestuje w nowego kompa, to wolałbym mieć pewność, że:

 

1) stary komp jest sprawny

2) zrobiłem wszystko co należało (i jak należało)

 

Widzę, że zadanie mnie przerosło- bez elektryka się nie obejdzie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności