Skocz do zawartości

Astra kopci


Gość MMM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja Astra zaczyna ostro kopcić widać to podczas zmiany biegów i dodawania gazu, czy przyczyną może być stary 1 roczny olej w silniku czy też coś zupełnie innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przyczyną może być stary 1 roczny olej w silniku

Nie to nie jest wina oleju silnikowego, gdyby silnik go spalał dym byłby niebieski. Jednak jeśli nawet niewielkie dodanie gazu skutkuje kłębami dymu to świadczy o niedomaganiu układu wtryskowego, i wtedy należało by sprawdzić końcówki wtryskiwaczy (mogą lać), pompę wtryskową lub może być uszkodzony układ recyrkulacji spalin i raczej to bym obstawiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMM, tyle na forum a jeszcze nie uzupelniles profil...

czy mamy zgadywac czym jezdzisz, poza tym ze to astra diesel?

 

kopci: nieszczelnosc w ukladzie dolotowym, padajaca przeplywka, problemy z pompa, lejace wtryski... to na poczatek do sprawdzenia... no moze pompe jako ostatnia bym zostawil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer jest w stanie określić na pewniaka przyczynę awarii??

nigdy... to tylko komputer, ale posilkujac sie jego informacjami oraz objawami mozna okreslic z dosc duzym prawdopodobienstwem...

komputer pokaze jedynie to co jest "poza zakresem" pracy elektroniki, a to oznacza ze w szczegolnym przypadku moze nie "zauwazyc" blednie dzialajacego urzadzenia badz usterki mechanicznej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem wymieniony sterownik pompy wtryskowej, czy jest możliwe że to znowy on? Auto kopci mi gdy dodam gazu na ful, gdy naciskam gaz delikatnie jest ok. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem wymieniony sterownik pompy wtryskowej, czy jest możliwe że to znowy on? Auto kopci mi gdy dodam gazu na ful, gdy naciskam gaz delikatnie jest ok. :D

Normalny objaw w dieslu, nie przejmuj się tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak duży jest to dym. U mnie po mocniejszym wdepnięciu gazu jest widoczny szary dymek, ale nie są to obłoki czarnego dymu. Miałem raz taki przypadek że po mocnym wciśnięciu gazu zobaczyłem za sobą obłok czrnego dymu i to naprawdę duży. Prawdopodobnie przyczyną było kiepskiej jakości paliwo. Zauważyłem też że na paliwie V-power auto zdecydowanie mniej kopci niż na zwykłej ropie.

Czyli z autem wszystko ok. Mogę odsapnąć :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam również problem z dymieniem. Pierścienie zostały wymienione, uszczelniacze również. Problem znikł na chwile, ale znów powrócił, choć prawdopodobnie jest to związane z wymianą oleju - gdy go wymienię na chwile jest spokój. Turbosprężarka wyraźnie puszcza olej, pomiędzy turbo a IC jest dużo oliwy ze 100 ml na pewno. Ubytek oleju w silniku spory. Płyn chłodniczy nie ubywa. Moje pytanie czy to jednak wina turba czy może coś innego wtryski, pompa, katalizator, EGR??

 

Załączam filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności