Skocz do zawartości

astra gasnie na gazie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! mam astre z 96 roku 1,4 silnik MPI wtrysk, jak przełączy sie na gaz to spadają obroty i gasnie, Pomozcie bo jestem nowym wlascicielem i nie znam sie na tym a nie chce zeby mi jakis mechanik wcisnal jakas droga naprawę, Mam automat przelącza na gaz okolo 2,2 tys obrotów, tak sie dzieje na zimnym silniku ale na ciepłym tez sie zdazylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kupilem ta astre niedawno nie wiem jaki jest parownik ale nie Lowato chyba BRC zauwazylem ze jak przejade jakis czas na gazie to pozniej obroty sie utrzymuja, wczoraj po pracy po 22 jak zapalilem to obroty spadaly przy zmianie biegow ale jechalem dalej i po przejechaniu okolo 2 km juz sie utrzymywaly (czy to nie przypadkiem filtr gazu jeszcze nie sprawdzalem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam! dlugo mnie nie bylo ale nie miałem dostępu do kompa, a z moja astra jest dziwna rzecz jezdziłem tak z moim problemem czyli ze gasla po przelaczeniu na gaz do czasu kiedy gaz mi sie skonczył i zatankowalem gaz na innej stacji zreszta tam gdzie tankuja MKS-y i problem narazie zniknął. Dzieki za wszystkie wskazowki jak sie cos zmieni to dam znac, ale mam jeszcze jedno pytanie czytałem na forum o temperaturze pracy silnika w astrze ja sie tez wystraszylem bo u mnie wskazówka przekracza 100 stopni i wtedy wlacza sie wentylator ale zaraz sie wylacza i na wskazniku nie widac zeby temperatura spadla znacznie ( jest blisko czerwonego pola ) dalej jest powyzej 100 i za chwile wlacza sie wentylator . czy to jest normalne mam ksiazke i tam pisze ze termostat zaczyna sie otwierac przy 92 C i całkowite otwarcie dopiero przy 107 C a o wentylatorze nic nie pisze przy jakiej sie wlacza i przy jakiej wylacza. Temperatura wrzenia plynu w chlodnicy to dopiero 125C bo tam jest duze nadcisnienie tak jest w instrukcji. Jeśli ma ktos odpowiedz na temat tego wentylatora to bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to u mnie jest cos nie tak bo wylacza sie za chwile i wskazowka prawie nie opada, ja mam silnik c14se tam jest okragly wlacznik wentylatora ma dwa przewody z tego co wiem to jest jednobiegowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 26grisza

Witam serdecznie,ja kiedys tez mialem taki problem z temperatura,ale mi sie nawet nie wlaczal wentylator,kupilem nowy czujnik i dalej bylo to samo,dopiero jak kupilem jeszcze jeden to wszystko bylo ok,zalaczal sie jak wskazówka dochodzila tak do 100 stopni,I mysle ze moze masz cos z czujnikiem,sprob€j z nowym.ten moj stary czujnik po zmierzeniu wskazywal temperature wlaczenia 105stopni,ale i tak go wymienilem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności