Skocz do zawartości

[ASTRA H] Doświetlanie zakrętów AFL - błąd. Co to może być?


Gość Błajo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pierwszy raz błąd AFL (kontrolka jak od świateł tylko ze strzałkami prawo i lewo) zaświeciła mi się jak jechałem po dziurach polną drogą... po zatrzymaniu się i ponownym odpaleniu błąd znikł... teraz niestety co jakiś czas się pojawia. Najczęściej na dziurach lub gdy mocno przyśpieszam i skręcam... czyli tak jak mi się wydaje jak na raz działa doświetlanie jak i poziomowanie... błąd miga aż do zgaszenia auta, po ponownym rozruchu jest okej. Bywa czasem, że przejadę cały dzień i nic... ale są dni, że zapala się kilka razy.

 

Czy w ASO po podpięciu pod kompa wyświetli, która część jest winna? A może ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być?

 

Dzięki z góry za pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czy w ASO po podpięciu pod kompa wyświetli, która część jest winna? A może ktoś miał podobny przypadek i wie co to może być?

Możesz spróbować niech sprawdza po podłączeniu czy coś pokaże ewentualnie podjedz jak się wyświetli ten błąd.

Pierwszy raz błąd AFL (kontrolka jak od świateł tylko ze strzałkami prawo i lewo) zaświeciła mi się jak jechałem po dziurach polną drogą... po zatrzymaniu się i ponownym odpaleniu błąd znikł... teraz niestety co jakiś czas się pojawia. Najczęściej na dziurach lub gdy mocno przyśpieszam i skręcam..

A sprawdź sobie jeszcze połączenie na kostce co idzie od czujnika z przedniego lewego wahacza bo to wygląda ze się na kostce może luzuje i wyskakuje błąd.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem przy kole od strony kierowcy zobaczyć przy wahaczu jakieś kable... a to nie jest tak, że ten czujnik przy wahaczu jest od poziomowanie a nie od AFL?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a to nie jest tak, że ten czujnik przy wahaczu jest od poziomowanie a nie od AFL?

Ta kontrolka jest zastosowana przy światłach bi-ksenonowych i gdy wystąpiła awaria funkcji automatycznej regulacji świateł to ona się załącza. Zobacz jeszcze jak się załączy ta kontrolka które światło się nie pali bo system automatycznie przełącza na halogen i tam trzeba szukać przyczyny, być może gdzieś na kostce pod wpływem drgań coś nie łączy.Daj znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam,xenony zalaczają się po czym po kilkunastu sekundach prawy gaśnie,mruga kontrolka od doswietlania zakrętów,lampa gaśnie po przekluczeniu stacyjki,bezpiecznik nr 33 po wyciągnięciu i włożeniu zapala xenon który chwilę później gaśnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności