Skocz do zawartości

Jaka tuba??


Gość adamm92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam astrę II, sprzęt grający : http://allegro.pl/sony-cdx-s2250s-xplod-50wx4-st-bdb-cd-mp3-okazja-i1222661622.html , http://www.radar.pl/Mac-Audio-MXX-693-300-W-19652115/.html, a wzmacniacz to chyba Concord http://archiwumallegro.pl/wzmacniacz_concord_ca_4050_mosfet_4x400w-992473740.html ,.może ktoś mi pomoc w doborze tuby? subwoofer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokladnie o to, jaką moc powinna miec, czy powinna miec wbudowany wzmacniacz, pod tóry kanał ją podłączyć itd.

Nie wiem czy wiesz ale nie o moc sie rozchodzi. Glosnik mozna spalic nawet 20 watami aw innym przypadku moze tez wytrzymac i 200 wat. Glosniki tak jak kolumny mozna napedzic wzmacniaczem zarowno 15 watowym jak i 1000 watowym gdy zespol glosnikowy ma teroretycznie moc 250 wat. Poprostu jest cos takiego jak dedykowana moc wzmacniacza do danego zespolu. Jesli masz lipny wzmacniacz tak jak i jednostke centralna i calosc ma duze znieksztalcenia to moze praktycznie nie wytrzymac zadej zespol glosnikowy duzych glosnosci. Jesli ci zalezy na duzej glosnosci to powinienes sie kierowac raczje dB a nie watami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o jakiś dyskotekowy basiur spod remizy, tylko o miły basik ;> nie znam się zbytnio na takim sprzecie i prosze o jakis konkretny przyklad. z gory dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze tuba to zło. jak juz cos do robienia bassu w aucie to skrzynia basowa.

 

Ja powiem tak... pierwsze co bym zrobil to wywalil to co masz aktualnie zamontowane w radiu bo ten "sony" to nie wiem czy bedzie lepszy niz orginalne oplowskie vdo cdr50... a te glosniki to moze masz w tylnej polce zamontowane? jesli tak to bardzo zle.

 

Zamiast inwestowac w tube na początek to kupilbym lepsze radio uzywane ktore dostaniesz za male piniadze a potrafi dobrze napedzic audio np. Pioneer deh7400mp albo jakis inny alpine z dawnych lat ktore teraz stoja nisko cenowo a wtedy ludzie kredyty na nie brali. Po drugie na przod bym wpakowal jakis odseparowany system glosniikow 16cm dajmy na to powerbass'y noi oczywiscie wygluszyc drzwi. Jestem przekonany ze taki zabieg da ci lepsza jaksoc dźwieku i bass niz to co masz aktualnie teraz w aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok, dzieki bardzo za rady, z tym że chyba nie zrozumieliscie mojego pytania i prosby. nie chce zmieniac radia czy tez wzmacniacza, przynajmniej narazie. chodzi mi o przyklady tub, lub tez ich parametry ktore moge podlaczyc pod to co mam i jak ją podlaczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności