Skocz do zawartości

corsa B eco co parę razy nie odpala


Gość leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem -banalny ale wkurzający: samochód mi nie odpala

 

1. koniec czerwca - na zimnym silniku ruszałem z parkingu gruntowego. odpalił normalnie, ruszyłem i na jedynce wjechałem w mały piaseczek. tu mi zgasł (może za mało mocy było) i nie dał się odpalić. obecny przy tym mechanik stwierdził, że pewnie zalany silnik. po kilku próbach odpalił, dociskając gaz do dechy. zostawiłem zapalony, żeby sobie pochodził i przepalił się trochę.

 

2. jakies 1 mies później zostawiłem samochód na parkingu przed sklepem. coś po godzinie wracam, próbuję zapalić i nic. po kilku próbach udaje mi się w sposób opisany wyżej.

 

3. w ciągu ostatnich dni zauważyłem dziwne zjawisko: podczas ruszania na małych obrotach czuję jakby delikatne szarpanie, jakby silnik "migotał" - nie występuje to, gdy ruszam na większym gazie. wczoraj podczas ruszania ze świateł zgasł na amen. zepchnąłem go na chodnik i probowałem odpalić jak wyżej, ale tylko rozładowałem akumulator. przepchnąłem, wóz na najbliższy parking pod blokiem, tam podszedł do mnie jakiś człowiek, przedstawił się jako kierowca Corsy i powiedział, że to mogą być obluzowane przewody wysokiego napięcia (u niego tak się zdarza w corsie). zajrzał pod maskę, poruszał trochę nimi i stwierdził, że skrajny lewy był jakby luźny, ale teraz i tak się nie sprawdzi rozruchu (akumulator...).

przyjechał kolega z kablami i po paru próbach udało się odpalić.

 

ów przygodnie spotkany Corsiarz (serdecznie pozdrawiam) powiedział też że warto zajrzeć do świec, ale nie pamięta, jaki tam jest klucz (właśnie, jaki?)

do świec nie zaglądałem nigdy w ciągu tych 2 lat, co mam ten samochód,a przejechałem koło 20 tys km (wiem, wiem, ale jestem mocno antytechniczny).

 

po odpaleniu pojeździłem trochę, potem parking, po godzinie wyjazd i znowu parking, godzinę temu znów wyjazd. i znów mi zdechł na mieście, kiedy zaparkowałem. jacyś dobrzy ludzie pomogli odpalić na pych i doturlałem się do domu.

co to może być? ponoć świece wymienia się w corsach co 30 tys km?

jak je odkręcić? tzn wiem, że kluczem, ale jaki powinien pasować i jak zdjąć przewody z tymi gumowymi kapturkami?

;-)

 

acha, i jeszcze to się może przyda - w czasie stania w korku na deszczu zanika ogrzewanie, włącza się z powrotem po kilku minutach jazdy (silnik cały czas jest gorący)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

jak zdjąć przewody z tymi gumowymi kapturkami?

Nie ciągniesz za kabel tylko za tą grubą gumę. Pokazałem na zdjęciu

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Tylko nie zdejmuj wszystkich na raz tylko po kolei by nie pomylić kolejności

Jak powiesz w sklepie że chcesz świece do Corsy i podasz model to ci dadzą odpowiednie, to samo z kluczem

Przerwa ma być 0,7-0,8 mm. Przeważnie nowe tak są ustawione

To samo jest z przewodami WN. Jak mają przebicie to silnik kiepsko pracuje

Musisz trochę poczytać forum wszystkiego się dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam, wpadłeś na chwilę, czy na dłużej?

post napisany, jakbyś do warsztatu przyjechał, a w warsztacie biorą kasę :D

Tu nie biorą, więc jakieś 'cześć" by się przydało ;-):D

 

Wybrałeś silnik przy pisaniu tematu, ale to mało, bo sa 2 do wyboru, oba maja różne sterowanie.

I różne świece ;-)

Dlatego nic o świecach ci nie powiem.

Ori świece GM na benie starczaja na 60kkm.

Są różne pola do wypełnienia jak się zarejestrujesz.

Bardziej niż wiek by mnie interesowało jaki silnik i czy jest gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

dziękuję!

 

 

A witam, wpadłeś na chwilę, czy na dłużej?

post napisany, jakbyś do warsztatu przyjechał, a w warsztacie biorą kasę :?:

Tu nie biorą, więc jakieś 'cześć" by się przydało :drunk::beer:

sorki, jakiś znerwicowany byłem przez to wszystko i zapomniałem się przywitać. co niniejszym czynię :beer:

pewnie na dłużej, biorąc pod uwagę stan mojej korsiawki oraz plan zakupu nowszej w przewidywalnej przyszłosci.

 

Wybrałeś silnik przy pisaniu tematu, ale to mało, bo sa 2 do wyboru, oba maja różne sterowanie.

I różne świece :beer:

Dlatego nic o świecach ci nie powiem.

Ori świece GM na benie starczaja na 60kkm.

Są różne pola do wypełnienia jak się zarejestrujesz.

Bardziej niż wiek by mnie interesowało jaki silnik i czy jest gaz.

nie ma gazu. co do reszty - nie mam bladego pojęcia. znam tylko pojemność, liczbę garów, moc w KM i KW i to wszystko.

powinna być przy rejestracji opcja "antytechniczny" :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antytechniczny tez musi jakieś dane dać, inaczej nici z diagnozy.

Wróżkami nie jesteśmy.

Antytechniczny jak sobie pojedzie do warsztatu, to tam samochód widza i dane im niepotrzebne, ale tu potrzebne niestety.

 

Mamy na forum temat, w którym sa fotki silników i opisane jaki to silnik, pewnie masz za mało czasu, żeby tam zajrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, że wystarczyło by po rejestracji zajrzeć do FAQ, które jakimś dziwnym trafem nazywa się teraz "Napraw to sam" i nie wszyscy pewnie wiedzą, że znajdą tam odpowiedź na pytania typu "jaki mam silnik?" :drunk:

 

Polecam tam zajrzeć to będziesz wszystko wiedział albo przynajmniej większość :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem andrzeju bo swego czasu przewertowałem cały dział FAQ, tylko wydaje mi się, że teraz pod tą nową nazwą nie jest to tak czytelne jak wcześniej :?: Jego nazwa może mylić nowych dlatego wydaje mi się, że najlepsze by było umieścić te tematy, które są niezwykle przydatne dla początkujących i nowych userów w jednym poddziale "Na dobry początek" (czy coś w ten deseń) a sam podkatalog umieścić w dziale "Gotowe poradniki napraw - czyli zrób to sam" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za sugestię, ale ja nawet nie wiem, czego mam szukać w FAQ. do samodzielnego poszukiwania informacji potrzebna jest jednak już jakaś wiedza o ich przedmiocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło andrzeju :D

ale ja nawet nie wiem, czego mam szukać w FAQ

:?: Zbierzmy wszystkie podstawowe tematy samouczki, które pozwolą takim osobą jak np leszcz zaznajomić się z podstawowymi rzeczami dotyczącymi ich samochodów i wsadźmy do podfolderu "Dla nowych" (wszyscy będą mieli jak na dłoni gdzie szukać) tak, żeby każdy nowy przed napisaniem posta mógł to przeczytać i coś niecoś wiedzieć:D

 

Co do Ciebie leszcz'u to chodziło nam żebyś dotarł do FAQ i sprawdził jaki masz konkretnie silnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności