Skocz do zawartości

astra 1.7cdti


Gość tomek1971

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem od niedawna posiadaczem astry 2 z silnikiem 1.7cdti z 2006r.byłem zadowolony z tego samochodu przez kilka dni od zakupu do czasu gdy dowiedziałem się że jest on na pompo wtryskiwaczach i nasłuchałem się od kolegów jaki to awaryjny samochód a ściślej mówiąc silnik i osprzęt i od tego czasu nie mogę spać tylko myślę kiedy mi coś się zepsuje kiedy rano nie odpalę,czy mogli by się wypowiedzieć użytkownicy lub osoby znające się na rzeczy co do tego rodzaju silnika jak to właściwie z nim jak rozpoznać czy jest to silnik isuzu czy oplowski,przebieg ma 149tyś i jest wiarygodny,jak tankować czy tylko na stacjach markowych czy gdzie popadnie,proszę o odpowiedzi nawet jeśli będą dla mnie niekorzystne chociaż wolał bym żeby było inaczej bo zawsze podobała mi się astra a teraz gdy już kupiłem to głowa mi pęka jak to będzie z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Nie znam sie az tak bardzo, ale wydaje mi sie ze to raczej bedzie Common Rail a nie pompowtryski.

Ja bym sie nie martwil na zapas, lac rope na markowych stacjach i wymieniac olej u solidnego fachowca.

Sprawdz przede wszystkim czy masz filtr DPF (wtedy olej do silnika musi byc specjalny) i za wczasu kup sobie interfejs do OpComa, zeby na biezaco reagowac na ew. zapalajace sie lampki z kluczykiem czy silnikiem, sprawdzac zapchanie filtra DPF itp.

 

pozdrawiam i zycze zadowolenia z auta.

krzychor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompowtryski są tylko w autach koncernu VAG, nie wiem kto Ci nagadał takich bzdur ale to musiał być niezły tempak, ty masz silnik konstrukcji Isuzu i jest on an CR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jest on na pompo wtryskiwaczach i nasłuchałem się od kolegów jaki to awaryjny samochód a ściślej mówiąc silnik

 

Tak jak napisał krzychor i aston, jest to silnik Isuzu na CR cieszący się dobrą opinią ale jak wszystkie silniki (nawet VW) posiadający jakieś wady.

czy jest to silnik isuzu czy oplowski

AStra G oznaczeniu silnika Z17DTL ma 80 konny silnik Isuzu CR. W 2006r (a z tego roku masz auto) nie produkowano już Astr z silnikami Opla, tak że z całą pewnością posiadasz silnik Isuzu.

jak tankować czy tylko na stacjach markowych czy gdzie popadnie

Wtryskiwacze w systemie Common Rail pracują pod dużym ciśnieniem, każde złej jakości paliwo może przyczynić się do powstania uszkodzeń. W silnikach wykorzystujących system Common Rail pompa wysokociśnieniowa tłoczy paliwo do szyny zasilającej wspólnej dla wszystkich wtryskiwaczy.

nawet jeśli będą dla mnie niekorzystne chociaż wolał bym żeby było inaczej bo zawsze podobała mi się astra a teraz gdy już kupiłem to głowa mi pęka jak to będzie

Jeszcze raz napiszę że silniki te cieszą się dobrą opinią użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam taką samą asterkę z 2005 ze 100konnym silnikiem, i powiem

Ci że ogólnie nie narzekam na niego, ale....no właśnie z tymi wtryskiwaczami to nie wiem jak jest do końca od jednych słyszę, że to pompo, od innych ze CR, ale wiem jedno, że jak zaczną CI lać to będzie nie miły odgłos dochodził do uszu... :beer: a jeden taki wtrysk- 1800zł więc nie za wesoło, ale mowie ogólnie autko jest zajebiste!!! no i kombi oczywiście. nie całe 6litrów na 100km. na kompie pokazuje 5,7 przy jezdzie do 150km/h autko płynie sobie :beer:

 

Pozdrawiam i życzę szerokości na drogach :D

daj znac jak się sprawuje po jakimś czasie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od innych ze CR

jest CR,nie żadne pompo

Też mam przebieg prawie 150 tyś i nie narzekam,a wogóle to sami zobaczcie jak mało jest tematów o Isuzu z CR

Co do CR,to jeżdżę Citroenem Jumperem z CR i dopiero teraz po przejechaniu 350 tyś wyszedl problem z nieszczelnością -naprawa niecałe 500 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi uspokoiliście mnie trochę,z tego co zrozumiałem CR to jest pompa i podaje paliwo pod wysokim ciśnieniem na wspólną szynę do wszystkich wtrysków równocześnie to jak odbywa się to przy pompo wtryskiwaczach i w jakich autkach one są?

 

i jeszcze jedno jak sprawdzić na wyświetlaczu jakie jest spalanie w danej chwili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ag ten silnik na CR jest jeszcze o tyle sie rozniacy od tych w AH z enawet sie wtryski nie programuje w uacie. W razie wymiany to tylko wyciagniecie ich i wsadzenie nowych. Jedyny minus to cena nowych CRek. Polecam co jakis czas( np 2-3 lata czy np 100 tys km) wyciagnac wtryski i wsadzic ponownie. Strasznie ciezko sie wyciaga CRki takie juz po przebiegu duzym lub po 5-10 latach. W 1.7 tego problemu nie ma ale w innych bywaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności