Skocz do zawartości

ASTRA H gaśnie na zimnym, kopci, szarpie, nie ma mocy


Gość mateo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowiczów, temat poruszany na forum niejednokrotnie i wyszukiwany przeze mnie również aczkolwiek może niektóre objawy mojej astry coś komuś podpowiedzą. Asterka ma przejechane 90tysi a objawy takie:

*przy zimnym silniku z rana auto nie ma siły trzymać obrotów oscylują między 7 a 8, przy dodaniu gazu obroty lecą do góry, spadają i samochód gaśnie

*wydaje się że chodzi nie na wszystkich cylindrach i trzęsie silnikiem

*z wydechu jak mi się wydaje leci siwo niebieski dym

*przy jeździe np 120 na godz i obrotach koło 4000 gdy weźmie się na luz obroty spadają i auto poprostu gaśnie, to samo przy dojeździe do świateł itd

*nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale spalanie w cyklu mieszanym pokazuje mi 12,8 n 100 to chyba spoooro za dużo jak na 1.8

 

Z przydatnych informaji, bo z usterką walczę już długo- samochód był w ASO, powiedzieli że, wypadanie zapłonu, zawsze na jednym cylindrze, zawory i silnik do remontu - wymiana zaworów, planowanie głowicy, uszczelka pod głowicą przy okazji rozrząd dalej- gdy silnik się rozgrzeje jest lepiej, tylko sporadycznie gaśnie, ma moc i pracuje lepiej, objawy oczywiście większe im zimniej na dworzu, NIE WYSKAKUJĄ już ŻADNE BŁĘDY objawy te same, wymienione świece, cewka zapłonowa, sprawdzany przepływomierz powietrza, kolejna wizyta w ASO twierdzą, że na wykończeniu są koła rozrządowe są dwa koszt 750zł szt. ale nie dają gwarancji, że usterka jest tym spowodowana. objawy dalej jak opisywałem, na początku a teraz coraz gorzej bo coraz chłodniej, szukam pomocy bo już rozpacz ogarnia żeby 3 letni samochód dawał tyle problemów, z góry dzięki za pomoc

 

zmień czcionkę bo zostanie skasowane zdanie.Reg. O24 &3.1./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czujnik temperatury zewnetrznej... moze podaje zla temp zewnetrzna i nie ma ssania

masz tam silnik krokowy?

 

co do dymienia upewnij sie czy to jest siwoniebieski czy bialy, bo w pierwszym przypadku moze swiadczyc o zle zrobionym "remoncie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura wyświetla mi się cały czas na komputerze i jest ok, a przynajmniej pasuje mi do codziennej, krokowca podtrzymującego obroty w tym aucie nie ma, dym leci tylko przy zimnym silniku jak się odpali, także nie są to objawy takie jak przy spalaniu np oleju w silniku :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie wypowie ktos kto ma wieksze doswiadczenie w benzynie

ale jak ci pali olej po rozruchu to albo pierscienie albo uszczelki na zaworach... ale to by oznaczalo ze remont byl tylko na papierze...

BTW sprawdzales moze kompresje?

rozumiem ze ssanie dobrze dziala?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czujnik temperatury zewnetrznej...

Chodzi o czujnik, który podaje info na ECU a nie o;

 

temperatura wyświetla mi się cały czas na komputerze

i jest ok,

to jest informacja z czujnika na komputer pokładowy czy wskaźniki

 

objawy, które opisujesz sugerują problemy ze składem mieszanki, jeśli do tego występują problemy z zapłonem na jednym z cylindrów to po odpaleniu na zimnym silniku bedzie kopcił nieprzepaloną mieszanką z tego cylindra i to jest ten szary dym, natomiast gdyby było coś z uszczelniaczami to po nocy przy odpaleniu kopcił by na wyraźnie niebiesko a nawet można powiedzieć, że to błękit (kolor dymu oczywiście). I radziłbym poszukać innego ASO czy mechanika, bo teksty, które cytujesz to jest jakiś kit do kwadratu. :beer::wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry z lambdy w zasadzie w normie, przynajmniej tak powiedzieli po podłączeniu pod komp, błędu nie wywalają więc dla nich jest ok. da się je jakoś samemu sprawdzić ? są u mnie dwie jedna przed i druga za katalizatorem. A czy katalizator, może mieć coś do tego ? Niby jest ok ale wymieniać wszystko po kolei to juz nie mam siły no i pieniędzy :beer: ja nie mogę uwierzyć im ,że jest to usterka typowo mechaniczna, bo po rozgrzaniu auta jest ok poza tymi przygasającymi obrotami na luzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności