Skocz do zawartości

świst przy prdk pow 80 km


Gość entertom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...Nie wiem czy w odpowiednim dziale to pisze ale chyba tak...bo pod inny podpiąc tego nie mozna chyba...Otóż przy predkosci pow 80 km/h w kabinie słychac wyraźny świst...coś jakby dźwięk pralki przy wirowaniu...czytałem podobne posty ale to nie jest turbina, silnik itp...Nie ma wyraźnego żródła (gdzies przy szybie, z przodu czy tyłu)..po prostu słychać to wszedzie..Przy jeżdzie z górki daję na luz..obroty ok 800, a świst jest, na biegu - to samo...powoli zaczynam hamowac..i przy ok 70km/h swist ustępuje...Opony (pirelli p600), łożyska w kołach? - nie wydaje mnie sie, odkręcona antena, złożone lusterka - bez zmian...Powoli zaczyna mnie to irytowac :D ..Gdzie szukać ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję jeździć samochodem KIA Schuma w którym po przekroczeniu 100km/h puszczała uszczelka w drzwiach kierowcy i następstwem były właśnie różne dziwne dźwięki w kabinie. Ale tam dało się to wyraźnie wyczuć skąd dźwięk dochodzi i do tego dmuchało powietrzem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...problem jest nadal niestety... :beer: ..Nigdzie nie dmucha, uszczelki przy szybach trzymają, opony tez w nienajgorszym stanie. Jest to cos związane z opływem powietrza...coś je tnie przy większych predkosciach i tyle...tak to sobie tłumaczę...Na tą chwile mam skuteczny sposób na to: troche głośniej radio i gites majonez..:beer:..Jakieś inne sposoby??? - dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przejedż ręką po wewnętrznej stronie bieżnika opony i staraj się wyczuć zagłębienia,których nie powinno być po zewnętrznej

 

a tak troche bardziej po polsku prosze... :/ - dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam co prawda Astrę G, ale mam identyczny objaw. Przy prędkości od ok 80kmh pojawia się świst. Na moje ucho jest to związane z aerodynamiką. Ja mam Rylingi może one, może antena na dachu, kiedyś się może naderwała i teraz przy odpowiednim oporze powietrza świszczy.

Na początku myślałem że to też z koła, ale wybrałem się na przejażdżkę autostradą i usiadłem z tyłu. Przy wyższych prędkościach świst był niczym pisk i dobiegał jakby z dachu.

U siebie obstawiam antenę, może kiedyś obsmaruję ją silikonem, ale na razie żyję z tym w zgodzie

 

Mam nadzieje że u Ciebie też jest to błaha przyczyna.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

przejedż ręką po wewnętrznej stronie bieżnika opony i staraj się wyczuć zagłębienia,których nie powinno być po zewnętrznej

 

 

 

a tak troche bardziej po polsku prosze... :) - dzieki

chodzi o ząbkowanie opon, czyli zła geometria, zuzyte amortyzatory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności