Skocz do zawartości

Skaczący wskaźnik temperatury


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie się wskaźnika temperatury.

Kiedy silnik jest nagrzany i mocno wciskam pedał gazu (lub go gwałtownie zwalniam) wskazówka temteratury małymi skokami schodzi w dół. Kiedy obroty się ustabilizują wskazówka wraca na swoję poprzednie miejsce na wskaźniku.

Co może być przyczyną?[/i]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A wskaźnik paliwa też szaleje?

Na początek wyczyść czujnik temperatury, ten grzybek.

Wskaźnik paliwa jest OK. Spróbuję wyczyścić czujnik. A jeśli to nie pomoże?

Może czujnik jest walnięty, ale czy wtedy by coś pokazywał?

A jeśli nie czujnik jest przyczyną, to co może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tak od zawsze, czy dopiero od niedawna?

Może być tak, że TTTM.

Wciskasz gaz, pompa wody szybciej kręci i szybciej wlatuje chłodniejszy płyn z chłodnicy i "oziębia" czujnik.

Ale z drugiej strony termostat powinien trzymać temperaturę.

Ja bym zajął się termostatem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja bym zajął się termostatem.

Troszkę wcześniej też czasami tak się działo tylko że bez "gazowania". Na rozgrzanym silniku przy wolnych obrotach czasami wskazóweczka skoczyła :D

Z termostatem w X12SZ chyba jest "trochę" roboty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za "zrzut". Pasmotrim - uwidzim :D

Zauważyłem wyciek płynu przy czyjniku (termowłączniku) wentylatora.

Jak to najszybciej można usprawnić? Czy jest tam jakaś uszczelka? Może uszczelnić silikonem? Jak może być przyczyna tego wycieku? Chyba nie uszkodził się gwint w chłodnicy? Czy wymieniać cały czujnik. Wentylator pracuje OK. Załącza się przy temperaturze około 97,5 C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Opel Astra II 1.8 16V

Witam. Ja w swojej asterce mam ze skacze wskaźnik paliwa i temperatury. Paliwa jest tak ze zaświeci się lampka i jak stanę zgaszę auto i przekręcę kluczyk i nie świeci sie i jest więcej paliwa na wskaźniku, a temperatura jest tak, że przejadę jakieś 6km i jest ciepło z nawiewu a na wskazówce ani ruszy a jak zatrzymam sie to trochę sie podniesie, ale co zauważyłem to, że jak ruszę też kablem od czujnika przy termostacie to skoczy do góry, co to może być pomocy auto kupiłem niedawno. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "zrzut". Pasmotrim - uwidzim :D

Zauważyłem wyciek płynu przy czyjniku (termowłączniku) wentylatora.

Jak to najszybciej można usprawnić? Czy jest tam jakaś uszczelka? Może uszczelnić silikonem? Jak może być przyczyna tego wycieku? Chyba nie uszkodził się gwint w chłodnicy? Czy wymieniać cały czujnik. Wentylator pracuje OK. Załącza się przy temperaturze około 97,5 C.

 

Miałem podobny problem w Oplu Corsa. Poszła uszczelka pod czujnikiem od temperatury i dlatego masz wyciek płynu. U mnie dodatkowo był czujnik do wymiany, bo nie załączał wentylatora. Nie wiem czy kupisz samą uszczelkę, ale jeśli nie to sam czujnik z uszczelką to jakieś 20 zł. A i nie uszczelniaj silikonem.

 

Popatrz nawet podrzuce Ci link do aukcji z czujnikiem:

 

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-combo-corsa-omega-signum-vectr-i2217331039.html

 

18 zł i masz zrobione. Pewnie w sklepie może być koło 20:)

 

Wymiana dziecinnie prosta:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności