Skocz do zawartości

Jak zaprogramować stacje radiowe ? :(


Gość Misztal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

To jest mój pierwszy temat na tym forum. Przybyłem tu ponieważ mam problem otóż w swojej Vectrze nie mogę zapisać stacji radiowych w epromie radia. Mam wmontowane radio philipsa CCR to które było montowane w rocznikach 2001 - 2005 chyba. Kiedy znajdę kilka popularnych stacji radiowych RMF, ZET niby działają ale co chwila trzeszczą, przerywają.

Cały mój problem polega na tym, iż potrafię wyszukać stację, zaprogramować do odpowiednich guzików: 1,2,3,4 tylko nie jestem w stanie zapisać ich z działającym RDS, REG itp. Jak to poprawnie zrobić żeby te 4 - 5 stacji czysto grały razem z RDS i REG.

Nie wiem co oznacza TP ale to też coś z radiem. Książeczkę mam po niemiecku i co by tu mówić nie jestem w stanie z niej skorzystać. Czekam na pomoc :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku z Anteną. Tylko nie potrafię zapisać stacji radiowych wspólnie z RDS, REG i IT. Mam wyszukane kilka stacji i nie wiem jak to zrobić żeby działały wspólnie z tymi funkcjami a według mnie to jest klucz do mojego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi powie jak prawidłowo zaprogramować te stacje. Chodzi mi o to żeby stacja była zaprogramowana z włączonym RDS i po wyłączonym zapłonie dalej tak było. Może coś źle robię. Z anteną wszystko jest na 100% OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znajduję stację, RDS działa, naciskam i przytrzymuje na przykład klawisz 1 i już mam.

Ustawienie gubi dopiero po odlaczeniu akumulatora.

 

Nie ma opcji, żeby zaprogramowana "czysta" stacja po wyłaczeniu zapłonu grała z szumem.

 

Z anteną wszystko jest na 100% OK.

Będę drążył dalej.

Z batem i wtyczka do radia może ok, ale z przewodem, ze wzmacniaczem antenowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko jest sprawne. Powiedz mi proszę kolego krok po kroku jak szukasz u siebie tych stacji.

Mi mówili że jak szukam stacji radiowych opcja RDS musi być wyłączona. Znajduje stację Radio Zet 107.3 działa wszystko fajnie programuje ją pod 1 na klawiaturze numerycznej. RDS i REG jest wyłączony chce go włączyć wciskam zaznaczając krzyżykiem fajnie wszystko gra wyłączam silnik i stacja jest pod 1 ale RDS i REG jest odłączony. Nie potrafię tego zapisać.

Dodam że radio grało fajnie po kupnie samochodu wszystkie stacje czysto wszystko ok kiedy dopiero przekroczyłem granice swojego województwa radio grało i pod Warszawą nic kaplica zero odbioru. Jestem przekonany że wina leży w złym ustawieniu radia a nie w sprawach związanych z anteną czy wzmacniaczem. Szukam porady kto mi pomoże krok po kroku jak prawidłowo zapisuje się ustawienia fal radiowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówili że jak szukam stacji radiowych opcja RDS musi być wyłączona.

To źle Ci mówili. Nie ma takiej możliwości aby do każdej zapamiętanej stacji zapisywać te funkcje osobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności