Skocz do zawartości

poprawa wydajnosci internetu/komputera


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma zadnego problemu z przestawieniem sie

Jak juz pisałem, dla osób które są nie specjalnie zainteresowane komputerem przejscie z Windy na Linuxa bedzie problemem.

Instalowanie sterowników kart graficznych, konfiguracja grafiki nie sprawi wiekszego problemu komus kto lubi grzebać w sieci i komputerze a nie kazdy jest zapalonym informatykiem.

Linux to nie tylko okienka identyczne z Windowsem.

Oczywiscie jeśli ktos chce zmienic OS to zrobi to i pokona wszelkie trudnosci.

 

problemem jest nie przejscie na linuxa, ale programy ktore uzywam :)

czesc z nich chodza tylko pod windowsem a za czesc zaplacilem sporo kasy

To prawda, z tego to powodu mam na komputerze oba OS.

No ale odkąd Photoshop CS4 działa mi na Linuxie z Windy mało korzystam.

Klient Filezilla występuje również w wersji linuxowej, łatwo tez o progmamy do tworzenia i edycji stron www-mam wszystko czego potrzebuje.

Coraz więcej Windowsowych programów dziala na Linuxie dzięki Wine, czy PlayOnLinux.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek mozna sprobowac wersji live linuxa z plytki. Ja mam sobie taka mandrive spring edition 2.1 i powiem ze gierki w nia wkomponowane i inne gadzety przerastaja wina o niebo. a jesli komus naprawede zalerzy na linuxie a zal mu programow ktore chodza tylko pod winem to skorzysta z emulatora srodowiska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie racje co do lina jest dużo lepszy jako system tylko problem jest z jego obsługą widziałem nie jednego cwaniaka na widzie który po przesiadce na lina sobie nie poradził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam dobrze wyczyścić system, żeby żadne śmieci nam go nie zawalały.

CleanGP po polsku, jest 100% lepszy od CCleaner (używałam ponad rok).

 

Trzeba też wyłączyć niepotrzebnie uruchamiające się programy, co można też w tym programie zrobić.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Dużo kłaczków zbiera się w środku kompa, np. na wiatraku na procku i na grafice, to też by się przydało wyczyścić :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NAJlepszym programem do przyspieszenia komputera jest tune up utility 2010 lub 2011 lecz jest płatny, ale ma wersję trial. Tylko ten program zauważalnie przyspieszył mi komputer :?: . Ma funkcję turbo która wyłącza np wykrywanie niektórych urządzeń usb, efekty aero itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Ja znalazłem prostą lecz skuteczną opcję przyspieszenia internetu.

Dodam że u mnie przy 4Mb/s prędkość nie wzrosła tylko zmniejszył się ping co też jest na +, no ale do rzeczy:

 

Start-Ustawienia-Panel sterowania-Połączenie sieciowe-Sieć Lan lub szybki internet-Połączenia lokalne

Teraz prawy przycisk myszy-Własciwości-Protokół internetowy TCP/IP-Właściwości-Użyj następujących serwerów DNS

W miejsce preferowanego serwera DNS wpisać: 208.67.222.222 ,a jako alternatywny: 208.67.220.220. Następnie OK-Zamknij-Zamknij i uruchomić ponownie komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności