Skocz do zawartości

Astra g wolno sie rozpędza


Gość arekbusko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje auto to Astra 1.6 8v 75 km X16SZR. Po obejrzeniu paru filmików na YouTube ze startami od 0 - 100 km/h ( czasy od 11s do 13s ) postanowiłem zmierzyć ile moja osiągnie. Tu nie miłe zaskoczenie na benzynie 16s a na gazie 18s do 100 na prostej drodze i tylko ja na pokładzie mam tez skodę 1.3 i ona lepiej się rozpędza niż opel, tak mi się wydaje. Czy powodem mogą być stukające popychacze bo mi stukają a mechanik powiedział że jak wymieni to i tak będą stukały i nie opłaca się robić tylko jeździć do wymiany oleju zalać lepszym i dopiero zobaczyć. Na gazie zauważyłem też, że auto ładnie ciągnie do 4000 obrotów później od 4000 do 5000 załamanie nie chce iść na 4 i 5 biegu i powyżej 5000 znowu zaczyna ładnie ciągnąć czy ten typ tak ma ? Na benzynie ciągnie lepiej ale tez czuć że słabiej w tym przedziale obrotów. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opiszę Ci przypadek z moim samochodem -odnośnie braku mocy. Jak kupowałem moją astrę to też nie było rewelacji jeśli chodzi o przyspieszenie, ale nie miałem porównania więc nie zwróciłem na to szczególnej uwagi. Szybko się okazało gdy chciałem sprawdzić w jakim stanie są świece, że nie były dokręcone, tak jakby ktoś ręką przykręcał tylko do momentu wyczuwalnego oporu. Po sprawdzeniu dokręciłem je z odpowiednią siłą i wtedy już miałem porównanie - samochód dostał kopa. Okazuje się że w tym silniku świece lubią się po prostu odkręcać i trzeba co jakiś czas to sprawdzać (to też powiedział mi znajomy, który nie raz miał takie przypadki w warsztacie). Po jakimś czasie przy wymianie świec się to potwierdziło, bo chcąc je odkręcić nie musiałem w ogóle użyć siły.

 

A podstawową sprawą jeżeli chodzi o osiągi silnika, to jak wiadomo to dobry stan filtra powietrza, kabli i świec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare kable mogą mieć przebicia. Sprawdź po ciemku czy kable nie "świecą" na odpalonym silniku.

A masz może bezpiecznik od instalacji LPG taki, że jak go wyjmiesz to pozostaje sama benzyna (jakby nie było w ogóle LPG) ? Jeśli tak to sprawdź jak jeździ bez tego bezpiecznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:neutral:

bezpiecznik od instalacji LPG będziesz miał gdzieś pod maską, najczęściej stosuje się 7,5A (w kolorze brązowym).

To wszystko w zależności jak masz zrobioną instalację. U mnie jest tak, że jak wyjmę ten bezpiecznik, to wiadomo -jest tylko jazda na benzynie i od razu widać różnicę bo samochód w ogóle się nie dławi i nie robi kangurów - po prostu lepiej się zbiera. Jak załączę LPG to na benzynie czasami szarpie i dławi się. Nie przeszkadza mi to aż tak żebym zaraz chciał cos z tą instalacją robić, no ale widać ewidentnie że instalacja LPG zakłóca normalną pracę na benzynie. ...i to chyba nie jest tylko moje spostrzeżenie

Oczywiście to akurat mój przypadek i może wcale nie dotyczyć twojego samochodu i słabości silnika, a powód może się okazać błahy jak np kable ....albo coś innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności