Skocz do zawartości

Niefirmowe radio w nowszych Oplach


Gość xpirat

Rekomendowane odpowiedzi

Siema koledzy

 

Teraz jest możliwość podłączenia nieoryginalnego radia do vectry astry corsy itp. (bez techa)

 

Co najlepsze działa sterowanie z kiery (głośność/wyszukiwanie stacji itp.) i komputer pokładowy (ustawianie daty/godz/języka/itp)

 

Testowane na vektra c z radyjkiem pioniera avicx3 i śmiga jak burza (są wyjścia na ręczny/prędkościomierz/wsteczny jest to użyteczne do nawigacji)

 

potrzebne do tego było :

 

 

ADAPTOR z 2 na 1DIN (Autoleads FP-19-00/GN)

Dołączona grafika

 

Separator antenowy (Autoleads Fakra Antenna Adapter)

Dołączona grafika

 

 

CTSVX002 Adapter do obsługi kompa z kiery w nowszych oplach z szyną can (Connects2 CTSVX002 CAN-Bus Steering Control Adaptor with Speed Sensor Control)

Dołączona grafika

 

Adaptor do radyjka pioneer PC99-PIO potrzebny jest do sterowania radia (pioneer) z kiery (Autoleads PC99-PIO Steering Wheel Stalk Adapter Lead) w przypadku gdy macie inne radyjko np sony ten adaptor nie będzie pasować

 

Dołączona grafika

 

 

Wystarczy wszystkie adaptery spiąć (CTSVX002 wpinamy w kostkę tą co było podłączone oryginalne radio a z drugiej strony w radyjko nieoryginalne . PC99-PIO wpinamy w CTSVX002 a z drugiej strony w radyjko nieoryginalne . Podłączamy separator antenowy i śmiga aż miło

 

Tu jest połączony CTSVX002 z PC99-PIO

Dołączona grafika

 

a tu jak to wszystko działa (Opel Astra + AVIC-X1R)

 

 

albo (Opel Astra +Pioneer MVH-8200)

 

 

 

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Serdecznie

Mam problem gdyz mam radio oryginalne simens 2013 z kolorowym wyswietlaczem. Kupilem radio 2Din Pioneer AVH-3200BT. Mialem zamiar je podlaczyc ale wtedy nie bede mial danych z komputera np spalanie chwilowe dystans itp bardzo mi na tym zalezy aby te informacje byly. jak wyjalem te oryginalne radio to nie dzialalo nic - ani sterowanie z kiery ani BC. Da sie tak zgrac tego pioneera aby wszystko smigalo tak jak u Ciebie? i co bede potrzebowal? bardzo prosze o odpowiedz.

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Serdecznie

Mam problem gdyz mam radio oryginalne simens 2013 z kolorowym wyswietlaczem. Kupilem radio 2Din Pioneer AVH-3200BT. Mialem zamiar je podlaczyc ale wtedy nie bede mial danych z komputera np spalanie chwilowe dystans itp bardzo mi na tym zalezy aby te informacje byly. jak wyjalem te oryginalne radio to nie dzialalo nic - ani sterowanie z kiery ani BC. Da sie tak zgrac tego pioneera aby wszystko smigalo tak jak u Ciebie? i co bede potrzebowal? bardzo prosze o odpowiedz.

pozdrawiam.

Prawdopodobnie wystarczy zestaw przejściówek (adapterów) trzeba dobrać do odpowiedniego radyjka np. pioneer. Link do strony gdzie to można kupić powyżej.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystko znajdziecie na ebayu uk wystarczy wpisać nazwę adaptora .

Do pionieera potrzebne to co pisałem

 

Jak ktoś ma radio 2din to nie musi kupować ADAPTOR z 2 na 1DIN to chyba oczywiste

Dołączona grafika

 

 

Jedyne co to radyjko musi mieć wyjście na Wired Remote Control". Gniazdo jack

Bo gdy niema tego wyjścia to nie będzie działać obsługa radia (podgłaszanie /ściszanie/ zminan stacji/) a obsługa wyświetlacza będzie działać i tak (ustawianie godz/i wszystkie inne funkcje kompa to zadziała w 100% w vektrze c z szyną can nawet jak niema wyjścia w radyjku Wired Remote Control)

 

Separator antenowy (Autoleads Fakra Antenna Adapter) - jest potrzebny po to aby dać zasilanie na wzmacniacz antenowy (Jak tego nie podłączymy to jakość stacji radiowych będzie kiepska) Podczas zakupu tego separatora proszę zwrócić uwagę na wyjście antenowe w radiu czy jest takie samo i zakupić odpowiednie ale wydaje mi się że pioneer ma tylko to co jest na zdjęciu .

Dołączona grafika

 

 

Connects2 CTSVX002 - Po podłączeniu tego adaptora zadziała opcja ustawiania godz.języka i wszystkich opcji kompa

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=CTSVX002&_sacat=0&_odkw=Connects2+CTSVX002&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Dołączona grafika

 

 

 

PC99-PIO - Jest podpinane właśnie pod Connects2 CTSVX002 a z drugiej strony do radia pod Wired Remote Control (Gniazdo jack) i ten kabelek jest odpowiedzialny za sterowanie radia głośność /zmiana stacji /itp

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=Pioneer++Patch+lead+PC99-PIO+&_sacat=0&_dmpt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Terminals_Cabling_ET&_odkw=PIONEER+PC99-PIO&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Dołączona grafika

 

Tak to powinno wyglądać

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Pana Xpirat ale jest mała obstrukcja ostatnie zdięcie gotowego modułu nijak nie zgadza się ze składowymi CTSVX002 z PC99-PIO po złączeniu u pana ma o jedną wtyczkę więcej niż osobno.Gdzie można zakupić zmontowaną całość jak na ostatnim Pana zdięciu? :jupi::hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada obsluga kompa pokl. z kolorowa navi w omedze B fl po tym jak wyjmiemy radio fabryczne i wstawimy inne niefabryczne ? Komputer pokl. steruje sie przyciskami w radiu fabr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Udało się komuś połączyć raio Pionnera z wyświtlaczem tzn.żeby był RDS z radia i np:tytuły piosenek jak będzie grało z płyty ? Mam jakiś uniwersalny adapter.Sterowanie z kiery działa ,mogę też zmieniać opcje spalania paliwa na wyświetlaczu oraz wejść w system z kiery i zmienić datę i godzine.A co zrobić żeby wejść w opcje temperatury płynu ? Czy po prostu po wymianie orginalnego radia nie ma takiej możliwości ? Pozdrawiam ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jestem po próbie założenia niefirmowego radio poprzez adapter autoleads. niestety nie działa sterowanie z kierownicy.

cholera wie dlaczego :(

nic techem nie było przy tym robione. nie powinno, prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności