Skocz do zawartości

Niefirmowe radio w nowszych Oplach


Gość xpirat

Rekomendowane odpowiedzi

Prawo Ohma itp to było tak dawno na zajęciach z Fizyki że pewnie wyszło z pamięci :-D

No ale nie odbiegajmy już od tematu - napisz jaki wyszedł wynik pomiaru radia na czuwaniu.

Na pewno jakiś bardzo mały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Krzychu121

Podpiąłem radio, wszystko gra jak trzeba. Działa bez kluczyka. ;)

Podpiąłem miernik i nie wiem czemu ale pomiar nic nie wykazał. Cały czas było 0.

I jedna rzecz mnie martwi, radio odbiera tylko dwie stacje. Na częstotliwości na której jest dana stacja radio szumi. Czym może to być spowodowane ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu121

Raczej łączy skoro dwie stacje odbierają idealnie. Jest też pare takich przy których słychać szumy i przez te szumy troszkę muzyki. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszych fotkach był widoczny niebieski przewód - nie widać gdzie jest on wpięty w kostce ale może to być zasilanie wzmacniacza antenowego.


opeldipo.gif

 

Sprawdź czy w segmencie A kostki jest napięcie na pin 5



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu121

Winny jest wtyk przy przewodzie antenowym który się wciska do radia. Na dodatek ten przewód jest bardzo krótki i wymiana jest trudna. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Forumowiczów!

Szperam i szperam i niby wiem już jak wsadzić nieoryginalne radio do mojego opla ale chce się upewnić i rozwiać wątpliwości. Mianowicie:

 

Posiadam:

- Astre H 2011r. z radiem CD30MP3 i wyświetlaczem GID

- radio Pioneer z wejsciem jack do zdalnego sterowania

 

Chce kupić:

- CONNECTS2 CTSVX002 - Adapter do sterowania z kierownicy - http://www.tme.eu/pl/details/ctsvx002/adaptery-do-sterowania-z-kierownicy/connects2/

- CONNECTS2 CTPIONEERLEAD - Przewód uniwersalny do radioodbiornika - http://www.tme.eu/pl/details/ct-pio/adaptery-do-sterowania-z-kierownicy/connects2/ctpioneerlead/

- no i jakąś ramkę (1din) - może coś polecicie zeby byla porządna a nie jakiś badziew, bo na allegro jest tego dużo?

 

Co oczekuje:

- możliwość sterowania radiem (regulacja glosnosci, kawalki góra/dół, zmiana źródła, no fajnie by było gdyby moznaby zmieniac foldery ale tego się chyba nie da)

- sterowanie komputerem, a dokladniej ustawieniami systemowymi

 

Jakie mam wątpliwości:

- Czy dobry sprzęt wybieram, czy na pewno bedzie pasował do tej wersji astry z takim wyswietlaczem)

- Patrze na ten opis i są tam wymieniowe modele: Astra H 2004-2008 (?)... nie ma 2011 ale patrze w innych miejscach i tam jest, że z moją bedzie działać

- Dalej patrząc na powyższy dokument jest taki obrazek (patrz: załącznik odpowiedzi). Wskazałem na nim czerwoną strzałką poziomą strzałkę. Mi ona sugeruje, że trzeba wcisnąć "pokrętło" głośności, no ale u mnie ono się nie wciska....

 

 

 

No i takie mam wątpliwości... Proszę Kolegów o ich rozwianie co bym wrescie mogl zadziałać i przestać wypalać płyty i używać muzyki z dysku itp. Pozdrawiam!! :-)

post-40474-0-07599000-1376302882_thumb.png

Edytowane przez kotles

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rolka po prawej się nie wciska. Moim zdaniem pozycję wybierasz rolką a wartość w tej pozycji guzikami albo odwrotnie.

 

Ja też zamawiam dziś ten interfejs, więc jak chcesz to się wstrzymaj, jak przyjdą graty (ramka i interfejs) czyli pewnie po weekendzie, to dam znać jak to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rolka po prawej się nie wciska. Moim zdaniem pozycję wybierasz rolką a wartość w tej pozycji guzikami albo odwrotnie.

 

Ja też zamawiam dziś ten interfejs, więc jak chcesz to się wstrzymaj, jak przyjdą graty (ramka i interfejs) czyli pewnie po weekendzie, to dam znać jak to działa.

 

Już kupiłem, sprawdziłem - wszystko hula :). Przyciskami góra/dół wybierasz pozycje, a pokretlem (obojetnie czy w góre czy w dół) zatwierdzasz. Ogolnie jestem zadowolony. Problem oczywiscie z zasilaniem. Sterownik connect2 podaje prąd na czerwony kabel przy stacyjce na pozycji zapłon co w przypadku mojej astry skutkuje zawsze zapaleniem swiatel postojowych. Żółty nie idzie ze sterownika tylko bezposrednio z aku... Oczywiscie moge spiąć przy kostce na stałe żółty z czerwonym. Tylko moj pioneer to takie ustrojstwo, ze jak ma napiecie na czerwonym to zasila podlaczony dysk na usb i bluetooth, a to pewnie tez zuzywa sporo aku .... Może ktoś ma patent na moją astrę jak dać napięcie na czerwony w przypadku przekrecenia stacyjki na pierwszy poziom (to jest chyba acc)... wtedy radio by nie bylo caly czas w czuwaniu, pamietałoby ustawienia i mogłbym sluchać radia bez wlaczonych swiate....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to fajnie, ja czekam na przesyłkę. Czyli guzikologia działa tak jak mi się wydawało :)

 

A nie da się zamienić pinów w tej przelotce do interfejsu ? Albo go zaprogramować, toć to komputer... Napisz do producenta, może ma jakiś patent na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności