Skocz do zawartości

Kontrolka zapięcia pasów - Astra III


Gość wojtek952

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Astrę III 1.6, rocznik 2008. Przy uruchamianiu silnika na liczniku nie zaświeca się kontrolka zapięcia pasów. Posiadam również Corsę D (ten sam rocznik) gdzie takie coś funkcjonuje. Czytając po forach dowiedziałem się iż taką opcję aktywować można Techem. Udałem się więc do ASO, samochód zabrano na warsztat. Potem dowiedziałem się że nie da się tego uruchomić z Techa gdyż nie mam jakiegoś modułu który za to odpowiada. Pomyślałem że jest to rzecz bez której da się żyć więc o nic więcej nie pytałem. Jednak teraz trochę zaczęło mnie to drażnić i chcę drążyć temat dalej :beer:. Czy ktoś orientuje się może co to jest za moduł? Ile takie coś kosztuje i gdzie to można kupić? Czy instalacja tego jest czymś skomplikowanym? Z góry dziękuję za podpowiedzi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Posiadam Astrę III 1.6, rocznik 2008. Przy uruchamianiu silnika na liczniku nie zaświeca się kontrolka zapięcia pasów. Posiadam również Corsę D (ten sam rocznik) gdzie takie coś funkcjonuje.

U mnie w VC też nie mam tej opcji z kontrolką od niezapiętych pasów, a co do modułu sterującego to możesz się zapytać w ASO gdzie Byłeś , tylko nie wiem czy to się będzie opłacać bo chodzi o koszt tego modułu, a tu masz link odnośnie modułów do astry H, nie wiem który akurat odpowiada za tą kontrolkę.Pzdr;

http://www.sklep.szpot.pl/c/pl/2_1/1/5/0/short/uklad+elektryczny.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jeśli nie masz modułu to nie posiadasz również czujników w żeńskiej części pasa. Też w vectrze tego nie mam i nie zakładam bo jak kiedyś z ludźmi z forum vectry zrobiliśmy podsumowanie co trzeba kupić i jakie koszta należy przy tym ponieść to nawet chcąc to zrobić na używanych częściach to wyszła całkiem spora sumka. Nie warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Gdzieś tu na forum widziałem wypowiedź że w europejskich wersjach opli takiego modułu nie ma, jednak nie jest to moim zdaniem prawda o czym świadczy chociażby moja Corsa a także słowa pewnego pana z ASO, który powiedział mi że w obecnych rocznikach 2010 wszystkie Astry to mają montowane.

Z jednej strony jest to bzdet bez którego jeździ się tak samo. A z drugiej strony trochę śmieszne że Opel oszczędza na czymś takim. No i denerwuje mnie trochę ta "martwa" kontrolka :beer:

Nie wiem po czym poznać czy są te czujniki w części żeńskiej, tym bardziej że wygląda ten element na trudno rozbieralny. Ale w wolnej chwili porównam z Corsą. Jedyne co zauważyłem to to, że pod fotelami przednimi biegnie jakiś kabel w elastycznej osłonie i prowadzi do zapinaczy - ale to chyba jest kontrolka napinaczy, o ile się nie mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jedyne co zauważyłem to to, że pod fotelami przednimi biegnie jakiś kabel w elastycznej osłonie i prowadzi do zapinaczy - ale to chyba jest kontrolka napinaczy, o ile się nie mylę.

Albo kontrolka od zapiętych pasów dotycząca wystrzału poduszki gdy nie jest zapięty pas nie dochodzi wtedy do wystrzału poduchy :beer: A co do kontrolki niezapiętych pasów to mają je wersje lepiej wyposażone choć miałem nubire i tą kontrolkę posiadała a Vici jej nie ma :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim module skandynawskim mówisz? Ten sam co do zapalania świateł? Gdzie ten moduł się wpina? Mam też astrę G więc chętnie sprawdzę :).

 

 

Niestety o module skandynawskim mogę sobie zapomnieć. W gnieździe z bezpiecznikami przy numerze 32 nie mam blaszek czyli brak instalacji :). Szkoda bo automatyczny włącznik świateł by się bardzo przydał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontrolkę zapięcia pasów w Astrze H to fakt po pierwsze musi być moduł i o ile dobrze pamiętam znajduje się on pod konsolą środkową ale z tyłu za przednimi fotelami to raz.

 

Dwa: moduł tam się znajdujący jest odpowiedzialny za sterowanie poduszkami i kurtynami w całym samochodzie i możliwe że są dwa rodzaje jeden do opcji z kontrolką a drugi do opcji bez...

 

Trzy: w samych fotelach musisz mieć czujniki nacisku, które sygnalizują o tym czy pasy powinny być zapięte...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Troszeczkę odkopię temat, żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

Mam taki nietypowy problem. Jak kupowałem auto, czujnik zapiętych pasów działał dla kierowcy i pasażera. Jako że mam nawyk zapinania pasów zanim nawet włożę kluczyk do stacyjki, to u siebie raczej dawno tej kontrolki nie widziałem i pingania nie słyszałem.

U pasażera jak najbardziej działa. Ostatnio tak potrzebowałem na szybko zmienić miejsce parkingowe więc nie zapinałem pasów. Zdziwiłem się, bo nie świeciła się kontrolka ani nie pingało. Nic ostatnio nie grzebałem kompem, więc raczej nie wyłączyłem sobie przypadkiem.

Pytanie, co się mogło stać, że w fotelu kierowcy czujnik przestał działać? Można to jakoś przetestować opcomem? Siadam, nie zapinam pasów, ruszam i nie świeci się kontrolka ani nie pinga. Nie żeby mi to do szczęścia było potrzebne, bo ta funkcja bardziej denerwuje i dobrze, że jest tylko u pasażera. Przynajmniej zapinają pasy. Ale sama ciekawość mnie zabija, co się mogło tam stać. Może coś się zwarło na stałe w zapięciu pasów? Zaglądałem tam ale niczym się nie różni od tych od pasażera. A może to czujnik zajętości fotela zdechł? Trochę boję się na własną rękę tam pod fotelem gmerać, żeby nie zrobić jakiegoś zwarcia i nie wyzwolić napinacza pasów czy poduszki fotela. mam nadzieję, że softowo można gdzieś odczytać, czy czujnik zajętości się uaktywnia przy siadaniu? Jakby to nie działało od zakupu to bym temat olał, ale nie lubię jak coś działa i nagle bez powodu przestaje. Bezpiecznik to raczej chyba nie jest, bo by obydwa fotele przestały działać a bezpiecznik z tego co czytałem w REC jest jeden a nie oddzielnie na każdy fotel.

Jakby ktoś miał już takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać niech śmiało pisze. Każda sugestia mile widziana.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności