Skocz do zawartości

stukot przy przegazowywaniu.


Gość pablo1156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ??? .. Posiadam opelka Vectre C 2007r 1,9 120 km. z przebiegiem 103000km i mam mały problem, mianowicie podczas przegazowywania auta na luzie tak w granicach 2, 3 tys. obrotów słychać pojedynczy stukot.. takie chrupniecie. Obojętnie czy jest to na zimnym czy ciepłym silniku. Dzwięku tego nie słychać przy komorze silnika tylko jak się siedzi na fotelu kierowcy i ma się otwarte drzwi dopiero wtedy idzie usłyszeć te chrupniecie.. Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział ze może to być to związane z odłączeniem się klimatyzacji ale nawet na wyłączonej klimie słychać ten dzwięk.. Wydaje mi się że dzwięk tam dochodzi tak jakby na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem.. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Posiadam opelka Vectre C 2007r 1,9 120 km. z przebiegiem 103000km i mam mały problem, mianowicie podczas przegazowywania auta na luzie tak w granicach 2, 3 tys. obrotów słychać pojedynczy stukot..

Wydaje mi się że dzwięk tam dochodzi tak jakby na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem..

To wygląda na koło dwumasowe, ale objawia się z reguły delikatnymi metalicznymi stukami na wolnych obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na koło dwumasowe, ale objawia się z reguły delikatnymi metalicznymi stukami na wolnych obrotach.

Tak z ciekawości czy koło dwumasowe może wydawac te dzwięki na zimnych silniku? a na rozgrzanym nie wydawać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Tak z ciekawości czy koło dwumasowe może wydawac te dzwięki na zimnych silniku? a na rozgrzanym nie wydawać?

 

Acoms, właśnie u siebie miałem ten objaw że na zimnym stukała dwumasa. ??? (ale czy na ciepłym to nie powiem) ale jeszcze zwróć uwagę czy przy gaszeniu silnika nie ma stuknięcia bo to też jest objawem popsutej dwumasówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sprawdz olej w silniku!! :drunk: dwumas bedzie pukal jak bedzie i zimny i cieply.Najlepiej to sprawdzic jak wcisniesz sprzeglo i wtedy zaobserwujesz czu bedzie ciszej czy bez zmian. jak wcisniesz sprzeglo i ucichnie tzn ze problemy są ze sprzeglem i dwumasowi tez trzeba sie przyjrzec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość leetmarsel

Cześć mam pytanie dwa tygodnie temu wymieniałem koło dwumasowe sprzęgło cały zestaw wszystko w serwisie .

Pare dni temu objaw powrucił metaliczny stukot . Czy jest możliwe że koło dwumasowe było felerne ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leetmarsel

Dodam że przez pierwsze pare dni nic nie było jazda sama przyjemność , może wydawać coś jeszcze taki odgłos ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności