Skocz do zawartości

Astra f i klekocące zawieszenie


Gość mrdzialo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje wozidełko to ASTRA F 1.4 16V na benzynce/LPG z 1998r. Mimo tego, że w aucie wymieniłem wszystkie sprężyny i amortyzatory z przodu oraz przednie sworznie i tuleje gumowe, kiedy wjeżdżam w drobne dziury, których jest kilka koło siebie (choć jak wjadę czasem w większe też) słychać irytujące stukoty. Mechanik co robił zawieszenie (i taką gumę przy silniku też) mówił, że wózek jest odwrotnie założony. Mówił, że to jest ok tylko właśnie może hałasować i że nie będzie tego robił, boby musiał cały silnik wyciągać?

 

Ostatnio wydaje mi się, że hałasy są coraz głośniejsze i częstsze. Da się jakoś samemu sworznie sprawdzić? Miał kto podobny problem?

 

Czekam na jakieś podpowiedzi i pozdrawiam....

 

Powinieneś wiedzieć, że nie piszemy z włączonym Caps Lock'iem, poprawiłem/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chyba stabilizatora nie... A z tym wózkiem to poważna sprawa? To nie mój mechanik tylko ktoś przed nim sam musiał grzebać zanim autko kupiłem. Ja myślałem żeby końcówki od kierownicy wymienić też Nie wiem. Zazwyczaj jest tak, że mechanik mówi, że to jedno potem się wymienia i się okazuje, że to nie było jednak to:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli twój wózek i mój to to samo, to tego się w żaden sposób nie da inaczej założyć.

Jedź na szarpaki i za jakieś 20zł ci powiedza, co jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę na przegląd do sprawdzonego diagnosty, który zawsze przykłada się do sprawy więc się dowiem. Problem w tym, ze on powie że np. do wymiany jest sworzeń, tak jak to było rok temu, ale to nie rozwiązało problemu stukania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka , Ja mam Astre F-ke z silnikiem 1.8 , i wiesz co ? jeżeli masz w spomaganie to może być to po prostu maglownica inaczej mówiąc te dwie rurki co wspomagają Ci skręcanie opon .... może ona ma gdzieś luzy (bez wycieków) i daje się znać na dziurach czy to dużych czy to też malych ..... Sam mam ten problem mam już wyeksplatowaną maglownicę .. i slysze ją ... a wymienilem amorki , gumy i itp prócz sprężyn bo jeszcze się husiają :beer: .... są dobre i wiesz co ? ta maglownica na prawą strone jest zepsuta ze chwilami nie mam wspomagania i bardziej prawy amortyzator ekspoatuje .... cóz szkoda mi za nową dać 1500 zl czy tam 1200 , regenerację znalazlem w lodzi tylko ale nie obejmuje usuwanie luzów ... ale mozna kupic urzywaną pewnie i tak zrobie bo... narazie fundusz nie pozwoala :) a silnik dobry i zawieszka troszke rudy wita na bialym tle ale szpachla :) i znika :):beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Diagnosta nic Ci nie powie jezeli to jest naprawde maglownica stwierdzic ze amorki są nmormalne........ sam bylem i sie wkurw.... bo nikt mi nie pow coz to za przyczyna i kiedys stoje na parkingu i podjezdza taki podcziwy dziadziuś wychuchaną ASTRĄ f SOBIE MYSLE ... podejde i zapytam jak mu się sprawuje bo mial tą sama wersje , komputer i itp silnik 1.8 16V i mowie mu moj problem a on ze maglownica jemu tez padla ale kupil sobie za 1500 zl otworzylem maske i pokazal mi i sprawdzil czy mam luzy ... bylem w szoku :) .... bo ja mialem a on nie mial i mial nowiutką tą maglownice :) prosto z sklepu hehe . No i pow że nie bedę frajerem i nie pojadę już do żadnego diagnosty bo chu... tylko umieją zdzierać nawet poza przeglądowe 50 zl ... gdzie nie zajedziesz teraz to sam macam gdzie są luzy i sprawdzam gdzie tylko moja rączka może wejsc :) ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności