Skocz do zawartości

CorsaC ( Combo 1.6 ) / kolumna kierownicza - luz i stuki


Gość marianob85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marianob85

Witam.

 

Posiadam Combosa z 2004 ( corsa C ). Pisze w tym dziale bo sprawa dotyczy układu kierowniczego, który jestidentyczny z Corsą.

 

Problemem są stuki na wybojach od długiego czasu. Zaden z mechaników nie potrafił zlokalizować usterki, a ewidentnie stuki dochodzą gdzieś z okolicy układu kierowniczego.

Kierownica ma luzy góra/dół gdzieś około 1cm. Kolumna wygląda tak

Kolumna

Znalazłem parę postów na forum ale żaden nt. Corsy C. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem ? Czy stuki dochodzące z okolic układu kierowniczego mogą być spowodowane luzem na kolumnie (murze zaznaczyć ze stuka nieregularnie :lol: tzn. tylko na kamienistej drodze lub bardzo kiepskiej jakości w ten sposób ze czasem nic nie słychać a po chwili sie tłucze )

 

Wyczytałem na forach ze moze to być problem przekładni kolumny. Ruszałem ale nie widze/słysze na niej luzów.

 

Dodam ze na szarpakach nic nie wyszło. Zresztą dbam o samochód i zawieszenie jest w dobrym stanie. Maglownica 2/3 lata temu była regenerowana.

 

Co do luzów przy kierownicy to czy ktoś próbował to naprawiać ? Byłem dzisiaj u elektryka (aby ściągnął poduszkę ) ale utkneliśmy juz po rozebraniu kierownicy.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem stuka na krzyżaku kolumny, ale ten trop u mnie się nie sprawdził, bo wymieniłem krzyżak i dalej stuka tak samo. Na razie to olałem. Sprawdź czy nie masz luzów na krzyżaku właśnie i dokręć na max śruby mocujące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marianob85

zbyszek670: Czytałem te posty niestety nie przyniosły pomocy ;) Być moze wymiana krzyżaka by pomogła ale jak pisał 'bad' niekoniecznie to musi być to.

 

Co do przekładni, była regenerowana bo lała, ale nie wydaje mi sie zeby to ona stukała. Gdyby to była ona to stuki było by słychać notorycznie. A teraz jak wjadę na kamienistą drogę to czasem coś słychać a za chwile nic. A odgłos dochodzi gdzieś od strony kierowcy.

Wydaje mi się ze stuka jak wjadę na jakąś głębszą dziurę ( nawet nie dziurę tylko wgłębienie ).

 

Znalazłem 2-ch mechaników w krakowie którzy ponoś specjalizują sie w oplach to podjade w wolnej chwili. Moze tam coś powiedzą więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wada tych opli właśnie - nie dość, że przekładnie są kiepskie to dochodzą dziwne stuki jakby z kolumny kierowniczej. Może warto sprawdzić łączenie kolumny z przekładnią, bo może tam elementy łączące są wytłuczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czy ktoś wie ile kosztuje przekładnia kierownicza bez s pomagania lub jej regeneracja ?? bo mnie czeka także olewam sobie to jeszcze ale przygotowuje się na to że trzeba będzie zrobić ją.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Cześć! Podlacze sie. Stuka mi od bardzo dawna pod kierownicą na nierównościach. Dwa lata temu wymioniony magiel na nowy bo fabryczny mial luzy, ale problem stuków występował dalej (jednakże nie takie głośne). Aktualnie luzów nie ma, na krzyżaku prawo lewo też nie ma luzów. Stuki co raz mocniejsze. Obserwuję tylko takie stukanie jak na filmie. Czy to należy dociągnąć na tej śrubie? Co innego może powodować te stuki? Pozdrawiam

https://drive.google.com/file/d/1cQSTwOB2a48rB_epAtN-ytUZ9eb0KW3U/view?usp=drivesdk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności