Skocz do zawartości

gaz mocniejszy niż benzyna


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, jestem tutaj nowy wiec przepraszam jezeli cos zle napisze :lol: , Mam od niedawna astre F 1,4 z rocznika 93, moj problem polega na tym ze auta normalnie odpala sie na benzynie... jak dodaje gazu to przełacza mi sie automatycznie na gazior... wtedy niema problemu z dynamika silnika... poprostu wiem ze mocy jest tyle ile ma silnik... gorzej jezeli przezuje go na benzyne ;)/ ... auto ma normalne obroty przy postoju, moge dodawac gazu na luzie na max, silnik chodzi dobrze, ale gdy np. chce ruszyc szybko, z piskiem opon... auto sie dławi, i dopiero po 1, czy 2 sekundach dostaje mocy...

 

Zamontowalem filtr paliwa, myslalem ze to jego jest wina,ze podaje za mało benzyny przy wiekszym depnieciu, wymontowalem go i podłaczylem wezykiem tak jak bylo kiedys jak kupilem auto,ale dalej lipa ;)// .... prosze poradzcie co robic!dziekuje i licze na wasze odpowiedzi, z tego wzgledu ze to moje 1 auto i nie za bardzo znam sie na tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm... pisalem juz ze jestem poczatkujacy i nie za bardzo wiem gdzie owa pompa sie znajduje a tym bardzie nie wiem jak sprawdza sie jej cisnienie :lol:( ... prosze podajcie jakies namiary co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagi, wine tez moze ponosic ustawienia zrobione przez gazownikow,mogl tak ustawic zeby mieszanka gazu byla wieksza ale wtedy wystepuje taki efekt ze na benzynie bedzie mulowaty lub ustawic odwrotnie ,na beni bedzie zrywny a na gazie mul wiec to tylko taka wolna uwaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A kable i świeczki kiedy wymieniałeś? Poza tym to napisałem nie dawno w innym temacie:

 

Czyli ewidentna wina wtrysków lub pompy...czyli standard na LPG.....jak Ci gazownicy zrobili odcięcie pompy to paliwo nie chłodzi wtrysków i się zapiekają i podają potem nie właściwą ilość mieszanki....albo pompa chodzi tylko Ty jeździsz z 1015 litrami w baku benzyny i się pompa zaciera.W sumie tak źle i tak źle....no ale jak by się miało zawsze ponad połowę baku paliwa to było by ok....no chyba że masz to odcięcie pompy przy pracy na lpg to wtedy wtryski się zapiekają.To są właśnie uroki jazdy na LPG....Na początek może pomoże jakiś dodatek uszlachetniający do paliwa.....i dużoooo jeździć na benzynie....żeby wszystko "może" zaczęło pracować tak jak ma.Jak to nic nie pomoże to zostaje wymiana wtryskiwaczy lub pompy paliwa która "przytarta" daje za niskie ciśnienie.Tylko uważaj bo nie raz pompa może się całkiem "zblokować" i wtedy odpalanie na BP nie uda się.

 

Wiec dlatego na LPG może chodzić lepiej niż na beni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

reset? tzn chodzi odłaczyc aku na jakis czas??

 

I tak mam jeszcze pare mysli chodzacych mi po głowie... tzn jak sprawdzic ta pompe paliwa... i gdzie ona wogole sie znajduje i tak sama gdzie znajduja sie wtryskiwacze i czy tez mozna je jakos sprawdzic

 

2 mysl to mysl ojca... mowil zeby pojecchac na stacje podajże Schella i zatankowac jakies paliwo schell v power? nie pamietam dokladnie nazwy i ono niby czysci caly ten układ, nie wiem w koncu co robic z autkiem bo muli na ten benzynie az go szkoda :lol://

 

pomózcie prosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowym sposobem sprawdzić wtryskiwacz można tylko na 2 sposoby.

Po zgaszeniu na benzynie, z wtryskiwacza nie może wylecieć więcej, niż 2 krople benzyny na minutę.

Potem odpal i patrz jak wygląda paliwo lecące z wtryskiwacza.Powinno mieć kształt stożka.

Pompę masz pod tylnym siedzeniem, ale lepiej nie wyjmuj, lepiej jedź do mechanika, niech zmierzy ci ciśnienie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności