Skocz do zawartości

Niskie wskazania czujnika temperatury


Gość Diun

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze wskazaniem temperatury, po przejechniu kilkudziesieciu kilometrow temperatura nawet nie skoczy milimetr ( na wskazniku ) .

Ogrzewanie normallnie dziala, czy jest to problem z termostatem czy poporstu czujnik temperatury nie dziala dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ogrzewanie normallnie dziala, czy jest to problem z termostatem czy poporstu czujnik temperatury nie dziala dobrze.

Pomacaj przewody wchodzące do chłodnicy jak silnik się rozgrzeje-górny przewód ma być gorący a dolny chłodniejszy jak oba przewody będą zbliżone temperaturą oznacza padnięty termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za infor dzis sprobuje sprawdzic.

A jezeli przewody beda w tak jak piszesz cieply i zimny , to jakiej przyczyny szukac?

 

Jeszcze jedno ,czy ta sprawa moze wplynac na wysokie spalanie , bo na trasie a przejecahlem 120 km i srednia spalania byla 6,9 l , i wydaje mi sie ze to za duzo troche ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz to w miescie bedzie palic z 10 chyba :)

Jeszcze w miescie nie jezdzielm ale sie okarze

 

Co do tych rur od chlodnicy jeszce nie sprawdzalem ale z wieczora to zrobie i dam ci znac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na trasie a przejecahlem 120 km i srednia spalania byla 6,9 l

Jak to wyliczyłeś? Najlepiej zatankować do pełna, pojeździć (np 200km) i znów zatankować do pełna najlepiej na tej samej stacji i wtedy przeliczyć. Jest to najprostsza metoda i najskuteczniejsza, bo odczyt z kompa może być zawyżony. Te silniki grzeją się długo, po przejechaniu nawet 8km dopiero może pokazywać prawidłową temperaturę. Zimą będzie jeszcze dłużej. Czujnik temperatury zamontowany jest za termostatem i dopiero po jego otwarciu pokazuje prawidłową temperaurę, to nie znaczy że nasze silniki są zimne. Popatrz na zegar od temperatury zauważysz że wyskalowany jest od 70*C, dlatego niższych temperatur nie pokazuje. Możesz to zaobserwować podłączając autko pod kompa wówczas zobaczysz jaka jest temperatura silnika i praca wskaźnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz , na trasie nawet wskazowka nie drgnela powyzej 75 , w miescie zatrzymala sie przed 90 na jakis czas a potem spadla znowu do 70 - 75 * , to jest moja pierwsza przygoda z astra , no ale na moje oko jest to troche dziwne .

A na zuzycie paterze na wskazania komputera, wiem ze to nie zawsze jest prawda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jest to najprostsza metoda i najskuteczniejsza, bo odczyt z kompa może być zawyżony.

Odczyt z komputera zazwyczaj zaniża spalanie ;) i nie tylko jest to w oplach, u mnie jak tankuje do pełna i podjeżdżam na tą samą stacje i leję z tego samego dystrybutora spalanie na kompie wychodzi 6,7 l. a po przeliczeniu 7,2 l. to jest spalanie średnie-trasa-miasto ;) tak że komp zaniża 0,5 l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trasie nawet wskazowka nie drgnela powyzej 75 , w miescie zatrzymala sie przed 90 na jakis czas a potem spadla znowu do 70 - 75 *

z tego opisu wygląda na padnięty termostat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie temperatury, sprawdzilem przewosy na dole i na gorze od chlodnicy , na gorze mocno goracy , na dole letni , czyli nie bardzo by to wskazywalo na termostat.

 

Dzis sie dowiem wymieniam narazie czujnik temperatury.

 

Co do spalania , kurcze za malo pokazuje...

tzn , ze moj pali kolo 10 l ..... przejechalem okolo 300 km z tego ponad polowa po trasie , reszta miasto - wskazanie mam 9, 5 l ....

czyli cos musi byc na rzeczy w tym samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności