Skocz do zawartości

problem z centralnym zamkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam taki problem a mianowicie gdy chce zamknąć samochód z pilota to zamykają się 3-je drzwi a jedne się nie zamykają (siłownik jest w porządku). :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Kamil767

EEEE no co Ty u mnie ostatnimi czasy tez cos centralny sie chrzani ale to nie jest kabelek tak mysle u mnie zle było cos ustawione jedne dzwi były zamknięte i centralny sie nie zgrywał ze wszystkimi drzwiami :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem, a mianowicie otwieraja mi sie w zamku centralnym tylko drzwi od kierowcy oraz tuz za jego plecami. Czyli tylko po lewej stronie samochodu, natomiast cala prawa strona nie dziala jest martwa. Nie reaguje ani na kluczyk ani na pilota .

Jak moge sie upewnic czy silownik dziala, jak jego znalesc ? , gdzie ewntualnie szukac kabli od drzwi.

PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE. NIe mam o tym pojecia wiec HELLP :?:

POZDRAWIAM :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dostać się do mechanizmu drzwi musisz ściągnąć tapicerkę z drzwi przede wszystkim. Jeżeli będziesz chciał wymontować to do tego dochodzi jeszcze prowadnica od szyby. Kabel masz przy zawiasach od drzwi ale bardzo małe prawdopodobieństwo, że to z nim jest coś nie tak... Miałem podobny problem nie zamykały mi sie tylne drzwi, ale jakoś tak sie stało, że wymontowałem to i tam jest taka płytka i kostka z której załącza się silniczek przeczyściłem i chodzi. Proponuje jednak jak już pozbędziesz się tapicerki zaopatrzyć się w miernik i zobaczyć czy w ogóle dociera tam jakiś impuls:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość without1

Witam,

 

nie zakładam nowego tematu bo nie dość że odnośnie centralnego zamka jest ich cała masa, to w sumie ten jest całkiem podobny do mojego problemu.

 

Centralny zamek w mojej Astrze zazwyczaj działa w 100% dobrze. Ale czasem się tak zdarzy (ostatniozauważyłem że zwłaszcza jak są bardzo ciepłe dni), że nie zamykaja się drzwi za kierowcą. Wszystkie inne tak, natomiast kołek blokady zamka (nie wiem jak się to nazywa: rygiel? grzybek? gałka? to jest to co sie chowa przy zamknięciu i wyskakuje przy otwarciu drzwi) w momencie zamykania drzwi kluczykiem "wzdryga się" (czyli lekko idzie w dół i od razu w górę) i ostatecznie nie zamyka drzwi.

 

Na tej podstawie wnioskuję, że jest impuls, jest połączenie kablem. Zapewne jest to jakaś usterka mechaniczna (coś jakby sie omykało).

 

Miał ktoś podobny problem? Rozebrałem słupek i inne maskownice żeby sprawdzić okablowanie. Wszystko wygląda ok (nic nie jest przetarte, zagięte).

 

Pewnie pozostaje rozebranie drzwi? Tam może się coś "omykać"? Jest jakiś smar, który pod wpływem wysokiej temperatury może źle "działać"?

 

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności