Skocz do zawartości

Astra rozbita - sąd grodzki.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

no jak bedzie rzeczoznawca to mu to wszystko pokazuj i mow

rob tez swoje wlasne zdjecia

 

ale tak to z tymuubezpieczeniami w polsce niestety juz jest

ich interes jest w tym zeby tobie dac jak najmniej - nawet z AC

 

ale nie wolno sie poddawac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do PZMOTu. Rozmawiałem z rzeczoznawcą. Powiedział że ubezpieczyciel nie ma prawa przysądzić mi klepania drzwi. Po pierwsze auto jest za młode, po drugie mam gwarancje na perforację blachy zatem żadna szpachla nie wchodzi w grę a po trzecie takie elementy jak przedni błotnik, zderzak czy drzwi się wymienia z tego względu że wymiana jest bezinwazyjna. Gdyby było uszkodzone tylne nadkole wówczas może przysądzić naprawę o ile nie jest to poważne uszkodzenie dlatego że wymiana tylnego nadkola wiąże się z jego wycinaniem a przy wycinaniu niszczona jest cynkowa struktura blachy. Także reasumując mam być spokojny a jeśli rzeczoznawca byłby jakimś oszołomem i kazał mi to klepać wówczas mam się zgłosić do nich i oni sie wszystkim zajmą powołując swojego rzeczoznawcę oraz biegłego który oceni uszkodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądem grodzkim się nie przejmuj, jego wina i sprawa jest bezdyskusyjna. Tym bardziej, że w notatce do sądu policja zawsze wpisuje swoje zdanie na ten temat. Tutaj to spoko. Zgłaszaj szkodę do ubezp. sprawcy i po kłopocie.

A samochód...no cóż, dostałeś w koło, więc łatwo nie będzie. Generalnie wszystko co tam jest masz do wymiany. Ale to już koszty ubezpieczyciela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

A czy w ogóle da radę to naprawić tak żeby było jak sprzed wypadku czy już zawsze będą jakies kłopoty z zawieszeniem np krzywa kierownica czy ściąganie auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa kierownica jest efektem przestawienia zawieszenia.

Po wymianie drążków i całej reszty obowiązkowo zbieżność.

A zbieżność ustawia się zawsze na prostej kierownicy.

Spokojnie, nic właściwie się nie stało, no poza tym, że wiem jak to boli :)

Ale znajdź dobrego magika i będziesz jeszcze 20 lat jeździł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

A czy w ogóle da radę to naprawić tak żeby było jak sprzed wypadku czy już zawsze będą jakies kłopoty z zawieszeniem np krzywa kierownica czy ściąganie auta?

Kumpel w fabii dostał strzała z boku w przedni błotnik aż koło się urwało i mu zrobili bez problemu (czytaj polak potrafi, robili samochód w ASO skody).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Ja robię samochód w ASO Hondy BLS Wyszomirski. Oni robią samochody powypadkowe jeszcze między innymi dla Jaguara, BMW i Porsche. Zobaczymy jak to zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ja robię samochód w ASO Hondy BLS Wyszomirski. Oni robią samochody powypadkowe jeszcze między innymi dla Jaguara, BMW i Porsche. Zobaczymy jak to zrobią.

dizel1982, ze zdjęć Twój samochód po tej stłuczce to przy innych bitkach- to pikuś :) zrobią i nie będzie żadnego śladu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

A jak myślicie, co można zrobić z maską? Będą mi ją prostować? Jest ona podgięta z boku, odstaje do góry. Oto zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności