Skocz do zawartości

Astra rozbita - sąd grodzki.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dizel1982

W piątek o 9 były oględziny i niestety do dnia dzisiejszego czekam na kosztorys :(. Po raz pierwszy w życiu spotykam się z takim długim oczekiwaniem na wycenę. Rok temu naprawiałem samochód z OC sprawcy w PZU i byłem na oględzinach na 10 rano a o 14 zaprowadzałem już samochód do warsztatu z kosztorysem.

 

Jedyne co moge doradzić wszystkim to zastanówcie się 100 razy zanim wybierzecie Allianz. Najgorszy ubezpieczyciel z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia. Nigdy więcej nie wykupie u niech żadnej polisy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Wkurzyłem się, zadzwoniłem do serwisu BLS Wyszomirski gdzie stoi samochód i oczekuje na naprawę. Wczoraj mieli się kontaktować z Allianz. Efekt jest taki że dziś mam już kosztorys :drunk:. Tylko trochę dziwne bo tak, lampa przód i tył do wymiany, zderzak naprawa, drzwi, błotnik, lusterko, listwa do wymiany i tylko 3561zł. Czy to możliwe żeby tak tanio było?

 

 

Wyszło tanio bo prócz drzwi wszystko miałem na zamiennikach i zderzaka mi nie dali na wymianę tylko naprawa starego ale Panowie z Wyszomirskiego już dziś przygotowali swój kosztorys na oryginalnych częściach wraz z wymianą zderzaka i dali do Allianz do zatwierdzenia. Powiedzieli że im bez problemu zatwierdzą, nie wiem, może mają z nimi jakieś układy. Także będę miał samochód naprawiony na oryginalnych częściach :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dizel1982

Zobaczcie jaka różnica, początkowo mi zrobili kosztorys na 3,500zł oczywiście na zmiennikach. Serwis zrobił własny kosztorys na oryginałach i dał im do zatwierdzenia i wyszło 8,300zł. Ponad 2 razy tyle. Na szczęście zatwierdzili im całość, części już dziś przyszły do serwisu i od poniedziałku biorą się za robotę. Oczywiście będzie jeszcze jeden kosztorys robiony gdy już będzie wiadomo co jest z zawieszeniem ponieważ ten kosztorys na 8,300zł nie uwzględnia uszkodzeń zawieszenia bo geometrię zrobią dopiero wtedy jak założą nowe części bo do geometrii musi samochód mieć odpowiednią wagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość patryk_84a

3500zł hehe, to alianz, proste. Z jakiej racji masz naprawiać sobie samochód na chińskich zamiennikach? Miałeś oryginały i chcesz oryginały, proste. Brat za głębokie przerysowanie z wgnieceniem drzwi w Audi C3 z 99 roku dostał 1800zł, dał podszpachlować, pomalować i dobry 1000zł w kieszeni. Ojciec za tylni zderzak, klapę, tylny błotnik i lampę w Passacie b5 2002r dostał ok 9000zł, w kieszeni dobre 5000. Dobrze że serwis się postawił. Ja na Twoim miejscu wstawił bym tańsze elementy lub oryginalne ale używane i resztę pieniędzy do kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności