Skocz do zawartości

[corsa b] brak ogrzewania.


Gość abzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ogrzewaniem. z nawiewów leci zimne powietrze mimo że silnik powinien już być zagrzany. co jakiś czas na chwile poleci ciepłem powietrze i potem znowu przez długi czas zimne. Czy to będzie wina termostatu? jeżeli tak to proszę powiedzcie mi gdzie on się znajduje mam silnik x12sz. w google wyczytałem że w silnikach 1.4 i 1.6 jest pod pokrywą paska rozrządu i konieczne jest zdemontowanie owego paska aby wymienić termostat czy w moim silniku też tak jest? Proszę o szybką pomoc gdyż przy -15 C ciężko jest tak jeździć zwłaszcza że szyby od środka pozamarzały;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy to będzie wina termostatu? jeżeli tak to proszę powiedzcie mi gdzie on się znajduje mam silnik x12sz

Pod obudową termostatu.

 

konieczne jest zdemontowanie owego paska aby wymienić termostat

 

Aby wymienić termostat wystarczy zdjąć koło z wałka rozrządu.

U siebie wymieniałem wg tego tutorialu, robota max na pół godzinki i to bez pośpiechu:

http://forum.opel24.com/wymiana-termostatu-corsa-a-vt27810.htm?highlight=paska+rozrz%B1du

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z poziomem płynu?

 

Może i być termostat, alw wtedy by choć letnie lecialo.

hej sprawdziłem poziom płynu i okazało się że był ubytek. dolałem do odpowiedniego poziomu i wszystko działa. tylko problem jest taki że faktycznie od jakiegoś czasu mam ubytki płynu chłodniczego. czym to może być spowodowane? pęknięta uszczelka pod głowicą? dodam do tego że dzisiaj jak dolewałem płyn i uruchomiłem silnik z odkręconym korkiem zbiorniczka wyrównawczego to robiły się bąbelki? czy tak powinno być cały czas? czy po prostu się odpowietrzał?

 

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są koszta wymiany takiej uszczelki pod głowicą?

Z planowaniem wyjdzie jakieś 500 złotych.

Samo planowanie to koszt 50 złotych-tyle ja płaciłem.

 

czy zawsze głowica jest do planowania?

Mechanik to oceni po zdjęciu głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhym dzięki a teraz jeszcze tylko takie jedno pytanko. co powinienem jeszcze zrobic przy wymianie uszczelki pod głowica? olej, płyn chłodniczy, rozrząd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą, uszczelki kolektora, pokrywy zaworów, uszczelniacze zaworowe, olej, filtr oleju, planowanie jeśli jest konieczne.

Około 500 złotych jak pisałem wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

acha czyli reasumując potrzebuje:

 

-uszczelkę głowicy

-uszczelkę klawiatury

-uszczelki pod kolektory

-olej

-filtr oleju

-płyn chłodniczy

-uszczelniacze zaworowe

 

a czy wymiana rozrządu też jest konieczna? przeczytałem na jakimś forum że trzeba też wymienić szpilki (śruby) czy to prawda? i kwota 500zł to cena za części czy w tym też jest robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności