Skocz do zawartości

Pusty bak


Gość 6arnold6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 6arnold6

Witam mój problem polega na tym, że miałem w baku praktycznie 0 ropy i chciałem dojechać do stacji benzynowej. I zapomniałem czegoś i zgasiłem auto na górce. Wróciłem do auta i juz nie dało odpalić. Na milion procent zaciągnął powietrze i teraz czeka mnie odpowietrzanie. Zalewałem już filtr paliwa, ale nie mogłem tak odpalić. szkoda mi już męczyć pompy. I mam takie pytanie do jakiego węża podłączyć się żeby przepchać wszystko ropą 1,2,3?? Mam specjalną pompkę którą mogę wykorzystać do tłoczenia ropy w któryś przewód i myślę ze tak da radę odpowietrzyć

Dołączona grafika

1- Przewód, który idzie z baku do filtra

2- Przewód do pompy

3- Przewód od pompy do baku

 

Silnik 2.0 DTH 101k przebieg 200tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pociaglo nic paliwa z baku to lepiej sprawdz dobrze czy nie zabiles pompki paliwa w baku :( bo to na to wyglada skoro ropa po kilku probach niedosza do wtryskow paliwo wyjezdziles wiec moze to byc prawdopodobna przyczyna zapowitrzonego ukladu wyjmij ja z baku wez 2 wezyki jakis sloik i zrob jej obieg zamkniety czy pompuje paliwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astra G nie miala w dieslach pompy w baku nawet te ostatnie wypusty z siolnikiem Z17DTL na common railu. Fachowo podlacza sie pompke na powrot czyli wyciaga ona przez caly uklad paliwo i wali do baku. Jednak jak zalejesz filtr i powiedzmy strzykawką uzupelnisz paliwo w przewodzie do pompy to zagada bez problemu. Mozliwe ze bedzie trzeba pokrecic troszke ale odrazu ci mowie ze bzdura z tym zarżnieciem pomp jest wiec bez obaw. Jako pracownik aso opla CI to mowie- sprawdzone to w boju nie jednej astry G z silnikiem 1.7, 2.0 i 2.2 co sobie życzysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6arnold6

A jak mam pompke ktora moge wytworzyc podcisnienie i podlacze na powrocie do baku to wszystko sie ladnie odpowietrzy?? Dzis jak wroce do domu bd dzialal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Podepnij się z ta pompką na powrocie do baku, włącz stacyjke i pompuj.

Przygotuj się na baaaaaaaaaaaaaaardzo duży opór. Przeciągnięcie 1 litra to chyba godzinę czasu zajmie :(

Ważne by filtr paliwa był zalany do pełna przed tą operacją.

Potem zepnij węże i spróbuj zapalić silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie zaciagal na powrocie to fitra nie trzeba zalewac choc napewno latwiej i szybciej by bylo. Ja ostatnio robilem w dwóch takich astrach w robocie jedna to 1.7 a druga to 2.2 Bez problemu poszlo. Najlepiej zalaczyc pompke i chwilke pokrecic rozrusznikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6arnold6

Wszystko dzisiaj przeprowadzone profesjonalnie. Paliwo poleciało ładnie z powrotu. Tylko ze akumulator nie miał już siły dobrze zakręcić żeby odpalił.( martwi mnie ze silnik w ogóle nie zaskoczył. Tak jest przy bardzo słabym aku ??)

Akumulator podłączony pod prostownik jutro się okaże czy autko odpali.

 

I mam taki problem jeszcze jak wczoraj zalałem filtr to był do pełna. Dzisiaj go otwieram i jest połowa. Dlaczego tak jest??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Filtr się opróżnił bo miałeś pusty wąż ciągnący paliwo z baku.

 

Dolej ON do filtra, odpowietrz i bardzo ważne przy uruchamianiu koniecznie podepnij wąż powrotu do baku na swoje miejsce.

W Zafirze wujka strasznie męczyliśmy się z odpaleniem dopóki nie podpięliśmy tego węża na swoje miejsce - nie wiem być może nadciśnienie w baku potrzebne było do sprawnego uruchomienia silnika :)

 

Jak tylko go podłączyliśmy to silnik wystartował z kopyta.

 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6arnold6

Nie wiem co już tam padło, ale jak podłączyłem się na powrocie to na początku paliwo leciało potem takim małym ciurkiem to myślałem ze koniec i odłączyłem pompkę i podłączyłem powrót. I dalej nie mogę odpalić akumulator drugi raz rozładowany. Raz odpalił mi na 10sek ale słabo chodził obroty spadały i zgasł. Brak reakcji na gaz.

Jeszcze jutro pobawię się z tym. Jak się nie uda to czekam na cieplejsze dni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6arnold6

wytłumaczy mi ktoś jak podpiąć się pod przelewy, żeby odpowietrzyć. najlepiej ze zdjęciem

dodano

udało się !! Astra Odpalona chyba odpowietrzona ;) Tylko paliwa w baku na 5km. Jutro dokupuję ON i mogę śmigać :lol: Dzięki wszystkim za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności