Skocz do zawartości

Nie odpala 1.3 CDTI


Gość antalek1

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba uważać, bo w tych silnikach dość często zdarzają się cyrki z rozrządem. Mój rozrząd nie doczekał wymiany planowanej na piątek i wczoraj auto jechało na lawecie, bo w momencie gaszenia silnika przeskoczył i auto już nie odpaliło. Fakt, że u mnie rozrząd wydawał przez ostatnie kilka dni dźwięki dosć głośne, ale wczoraj czytałem, że te silniki fiatowskie mają kiepską konstrukcję rozrządu. Niski stan oleju również może przyczynić się do przeskoku i potem auto albo jeździ z nierówną pracą silnika i kiepsko pali albo po prostu w ogóle nie odpala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam i jak tam odpaliła corsa ,może wiadomo co jest zepsute mam ten sam problem jak mu odwali to pali na dotyk jednak czsami jest problem kreci załapuje ale nie odpala

Dziś sprawdziłem świece - są OK. Pompka paliwa podaje do filtra a z filtru idzie dalej. Wyciągałem filtr (oryginał) na którym przejechałem 4000km i jest OK. Przy 1 obrocie rozrusznika zaczyna palić łapie na chwile ok 500 obrotów a potem obroty spadają i tylko rozrusznik kręci.

Nie wiem o co chodzi piszcie jak ktoś będzie wiedział co jest.

W piątek postawiłem auto do servis-u Fiata. Wstępna wstępna w sobotę to uszkodzony przekaźnik świec żarowych. Dziś dzwoniłem do Servis-u i samochód jest do odebrania ( przez tel powiedzieli, że zrobili diagnozę komputerową i uszczelnili obudowę filtru paliwa). Jak odbiorę dziś wieczorem to napiszę co faktycznie zrobili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Netopereq

odebralem moja Corse dzisiaja od mechanika wymieniono:

 

-Filtr paliwa

-czujnik temp. paliwa

-przeplywomierz powietrza

 

i auto pali na dotyk.

 

koszt 1300zl :?:

 

uwazam, ze przepywomierz mogli sobie darowac, a za glowna przyczyne nieodpalania uznaje filtr paliwa. Nie wiem jak sie ma czujnik temp. paliwa do odpalania?

wazne ze fura smiga.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano o 5.15 odebrałem swoją Corsę z serwisu, udało mi się dogadać żeby tak wcześnie no i po zimnej nocy odebrać.

Zapaliła od razu.

Mechanicy nie wiedzieli co jej jest. Sprawdzili wszystko. Ciśnienie na pompce 4 bary, listwa wg norm serwisowych nie pamiętam ile, filtr paliwa ok, świece grzeją, układ odpowietrzony, diagnoza komputerowa, wszystko drożne. Mechanicy obstawiają paliwo ( po zatankowaniu całego zbiornika nie odpalił). Mimo nieściągnięcia paliwa ze zbiornika samochód przy -10 odpalił. Mam nadzieję, że będzie już wszystko OK. Postaram się dziś wyjeździć to paliwo co mam w zbiorniku i zaleje paliwo z innej stacji.

Zobaczymy co będzie dalej. Na pewno napiszę co i jak.

Koszt z holowaniem 233zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności