Skocz do zawartości

Czy ładowanie wytrzyma? Astra F. Crunch GTX-4800


Gość xbialyx5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do znawców. Czy alternator i akumulator jak będą podawały prąd na wzmacniacz Crunch GTX-4800 (Skrzynia PB S-124, przód PB L60C), to czy wystarczy prądu na inne elementy samochodu? Samochód to Astra F HB 1.6 8v, lecz w serii (bez centralnych szyb itp.). Akumulator 62 Ah, alternator 70A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja corsa z 55Ah, wymięka przy magnacie 12" 350 RMS. Przy mocniejszym łupnięciu w rytm basu lekko mrugają światła krótkie, a w kabinie jest wszystko ok. Jednak kondensator 1F na pewno załatwi sprawę. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz prady pobierane przez audio. Nie sa az takie duze jak by sie wydawalo.

 

Co do kondensatora to az tak to nie pomaga i watpie by pomógł. Poprostu pobor pradu jest dosc gwaltowny i altek nie reaguje tak szybko a raczej regulator. Zawsze przy takich skokach bedzie swiatlo przygasac. Rozwiazaniem jest zapodanie dodatkowego aku dla audio ktory nie bedzie zasailany mocnymi kablami tylko dolaodwywany. Inaczej mowiac dajemy sredniej grubosci kable do tego dodatkowego aku a od aku do audio juz konkretne i bedzie grac elegancko no i brak przygasania swiatel oraz nadwyrezania altka. Ten dodatkowy aku stanowi rodzaj bufora tak jak kondensator z tym ze kondki moga oddac duzo prady tlko w ulamku sekundy oraz stanowia duzy opor tez na ulamek sekundy. Robilem juz takie cos na bazie aku zelowego w sumie to nawet nie az tak duzego bo okolo 10Ah i dawal rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podalem jak zrobic by nie migalo swiatlo bo na tym chyba Ci zalezy tak?? Aku pod maska jest spiety do altka dosc grubym kablem. My natomiast dajemy dodatkowy nieduzy aku w bagazniku schowany. Ciagniemy od tego duzego aku pod maska kabel nie za gruby ewnetualnie dajemy w szereg duza diode prostownicza (taka na okolo 40A). Audio jest wtedy zasilane mimo wszystko z glownego aku lecz przy znacznych poborach(tych impulsach chwilowych) dostaje zastrzyk z tego malego akumulatora. Dlatego pisze ze kable nie za duze musza byc lub grube plus dioda prostownicza. Mialem tak i swiatla juz nie migaly a dzwiek byl nieco czystrzy zwlaszcza na nizszych czestotliwosciach z racji mniejszych spadkow pradu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy wsadził do tyłu kondensator 2F i daje rady przy sprzęcie 500 RMS i aku dodatkowego nie potrzebował. ja podłączyłem teraz radio bezpośrednio do aku naprawdę grubymi kablami. Wcześniej było podłączone przez stacyjkę zwykłymi cienkimi kablami i było dużo dużo gorzej. Ogólnie to nie przeszkadza, co do wzmaka mam Ravelanda 4x250

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności