Skocz do zawartości

Problem z hamulcami tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów!

 

Otóż mam problem z moja Astra F 97r. 1.6, podczas lekkiego hamowania słyszę stukanie w lewym tylnim kole. Dodam ze Wymieniłem bębny, szczęki, tłoczki oraz sprężyny. Jeżeli ktoś już się spotkał z takim przypadkiem proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , przypuszczam że jedna ze śrub obciera o sprężynę , lub bęben jest żle wyważony czyli wada fabryczna , spróbuj ściągnąć bęben i zobacz czy wszystkie sprężyny są dobrze założone i czy linka ręcznego nie wadzi o jedną ze śrub mocujących koło Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie śruby od niedawna, ale stukanie to było również wcześniej, a i dodam ze pojawiło się po raz 1 tamtej zimy, ale po pewnym czasie ustąpiło. Lecz tej zimy powróciło. A co do sprężyn i linki od ręcznego, to sprawdzę jak będzie trochę cieplej.

Dzięki pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest jeszcze jedna opcja że gniazda felg stalowych , oczywiście jak masz stalówki mogą mieć wyrobione gniazda i jedna śruba wystaje wkręca się zbyt głęboko Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podpinam się pod tego posta aby nie śmiecić. Dzisiaj wymieniałem cylinderek w Astrze II 1.7dti 2001r i sporo miałem z tym problemów, choć myślałem że pójdzie stosunkowo prosto. Zakupiłem cylinderek okazało się że ma mocowania na dwie śruby oryginał Holenderski był inny na jedną śrubę, musiałem wymienić cylinderek gdyż przy odkręcaniu urwał się odpowietrznik. Zamontowałem nowy i same nowinki wyskoczyły pierwsze, przewód tylny nie chciał wkręcić się do końca. Później dziwna sprawa bęben nie chciał się założyć i tu mam pierwsze pytanie czy bęben musi być jakoś charakterystycznie nakładany??? No i drugi problem autko odpowietrzyłem jazda próbna i tłoczek wybija i cieknie płyn hamulcowy. Na nowo rozbieram koło i wszystko układam na właściwe miejsce znowu jazda próbna i tak ze 4 razy cały czas tłoczek w cylinderku wybija. Co może być przyczyną takiego zachowania???

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niedawno skończyłem (mam nadzieję) z przygodą hamulcową u siebie w aucie i też wyskoczył mi tłoczek z cylinderka. Źle złożyłem wszystko sprawdź jeszcze raz wszystko dokładnie szczególnie tam gdzie wszystko wydaje się oczywiste że tak ma być :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niedawno skończyłem (mam nadzieję) z przygodą hamulcową u siebie w aucie i też wyskoczył mi tłoczek z cylinderka. Źle złożyłem wszystko sprawdź jeszcze raz wszystko dokładnie szczególnie tam gdzie wszystko wydaje się oczywiste że tak ma być :)

 

Dzisiaj w cylinderku zmieniłem ten tłoczek, który wyskakiwał na ten stary z poprzedniego, wygląda na to że uszczelka wewnętrzna w nowym jest z małą skazą wygięta, może to było przyczyną??? Jeszcze nie odpowietrzałem bo mnie deszcz dorwał. Może mi ktoś podać fotki lub linka od a do z o tylnim bębnie? A możliwe że cylinderek który nowy zamontowałem jest za krótki i dlatego go wybija, w sklepie były dwa rodzaje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam kolejny problem z hamulcami z tyłu, mianowicie gdy podniosę auto, i zakręcę kołem, to nie obraca się swobodnie lecz trze w 1 punkcie. Dodam ze występuje to tylko na lewym tylnym kole. A powyżej 120 trzęsie całym tyłem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności