Skocz do zawartości

biały dym wydostaje się spod auta


Gość Norbert855

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norbert855

Witam mam mały problem czasami gdy stoje na światłach i samochód ma małe obroty nagle czuje smród spalonej ropy, gdy ruszam spod auta wydostaje sie biały dym muszę sie zatrzymać wyłączyć silnik. Po ponownym zapaleniu problem znika i tak zdarza mi sie co jakieś 100, 200 kilometrów Proszę pomóżcie :beer:

 

zmieniłem czcionkę/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

mam mały problem czasami gdy stoje na światłach i samochód ma małe obroty nagle czuje smród spalonej ropy, gdy ruszam spod auta wydostaje sie biały dym muszę sie zatrzymać wyłączyć silnik.

A jakie masz wtedy wskazanie zużycia paliwa? może coś koło 4-5 l?

Coś mi to przypomina że załącza się wypalanie filtra DPF ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbert855

kumpel mówił mi że to może siadka od kolektora. A wracając do tego to teraz nawet jak go odpalam to czuć zapach spalonej ropy chyba będe musiał oddać go mechanikowi ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam podobnie. Jak odpalam i chwilę pochodzi na wolnych obrotach, to pojawia się spod samochodu biały dymek. Jak mu przygazuję ilość dymu się zwiększa, a co najdziwniejsze po wygaszeniu silnika tego dymu jest od cholery. Nie dzieje się to zawsze, dopiero ostatnio od czasu do czasu. Silnik 1,9 CDTI 120KM. Pomóżcie bo nie mam pojęcia co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a czy to jest silnik z klapami zawirowań? Może przez tą nieszczelność coś tam widać? Jabym jednak stawiał na nieszczelność układu wydechowego (okolice plecionki, EGR, chłodniczki spalin).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że czuć swąd palonej coś tak jakby gumy czy plastiku. Poza tym sprawdzałem jeszcze raz skąd ten dym wylatuje i powiem, że z okolić pierwszego tłumika czyli DPF-a przez coś na kształt okrągłego wypustu skierowanego w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

u mnie jak się wypala też czuć taki zapach spalonej gumy. Dodatkowo w momencie gdy miałem niewielki wyciek oleju to w momencie wypalania dpfu pojawiał się dym ponieważ podczas jazdy olej ściekał po rurze na obudowę DPF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy to jest silnik z klapami zawirowań?

 

W Signum nie było chyba tych silników, tylko 8 zaworowe. Ja też bym stawiał na DPF, objawy pasują idealnie plus uszkodzona plecionka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś udało mi się dowiedzieć, ponieważ wczoraj byłem u mechanika i spojrzeliśmy pod mojego Signumka. Okazuje się, że wychodzi tam rurka, która odprowadza spaliny z webasto. U mnie na biało, ponieważ mechanik mi powiedział, ze trzeba wymienić świecę i powinno to pomóc. Teraz pytanie do Was: czy też macie webasto w waszych samochodach. Jeżeli tak to jak to działa? Czy to chodzi w automacie, czy można manualnie włączyć i wyłączyć? Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności