Skocz do zawartości

Wielki problem z paliwem (PB i LPG).... Potrzeba pilnej po..


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam... Problem wyglada następująco... Mam Opla Vectrę A z C18NZ.... pewien czas temu a dokładniej jakieś 2 lata padło mi zasilanie benzynką... Wydawało mi się że padła pompa ale..... dnia dzisiejszego chciałem wymienić pompę paliwa a tu psikus.... wachy w zbiorniku kupę a pompa po podłączeniu na krótko działa jak ta lala.... ale zacząłem bawić się probówką i okazało się że na wtyczce tej śmiesznej kostki przy samej pompie nie ma fazy.... Później musiałem wyskoczyć na chwilkę i samochód zostawiłem u kumpla.... jak przyjechałem okazało sie że autko zostało przestawione trochę na bok więc ktoś nim jeżdził... Najlepsze jest to że jak zacząłem bawić się w podłączanie pompy paliwa na krótko do przełącznika LPG-PB to... i Właśnie... tu jest pies pogrzebany... zjechała mi sie wtedy próbówka i podpinałem na czuja.... Jaki z tego morał:D? okazuje się że autko przestało śmigać na LPG i śmiga na samej benzynce... nie da rady przerzucić na gazik co mnie niesamowicie martwi.... Nie wiem o co kaman .......

Pomóżcie.... może ktoś rozwiąże tą zagadkę..... jeśli tak stawiam na jakimś spocie albo zlocie kratę WODKI.....

Zaznaczę jeszcze że Moja kochana Vectra ma Fabryczną holenderską instalację gazową oprócz parownika który został wymieniony około roku temu.....

 

Pozdrawian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałeś tylko przy tym przełączniku, czy coś jeszcze?

 

Wróć wszystko do stanu sprzed kombinacji i zrób na krótko przekaźnik pompy paliwa, może on padł, dlatego nie chodziła ci na benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale ale wszystko zostało tak jak było wcześniej lecz na chwilę obecną problem jest taki że chodzi tylko na benzynie.... wogóle nie przełącza na gaz.... nie wiem czy to jest może wina tego że w jakiś magiczny sposób zepsułem przełącznik PB-LPG?:D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczonej pozycji na LPG i przekreceniu kluczyka w stacyjce powinien pstrykac elektrozawor, jezeli tak sie nie dzieje to sprawdz wtyczki i przewodziki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody puławy, kurde, że mieszkasz tak daleko......

To da się naprawić, ale musiałbym byc u ciebie....

A jak przełączasz tym przełacznikiem, to zapala się dioda , że juz ma być na gazie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ja37... U mnie jest fabryczna holenderska instalacja gazowa... nie ma żadnej diody tylko przełącznik przy kierownicy a stan zarówno gazu jak i beny można odczytać z zegarów ;) taki holenderski myk http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .... ale po przełączeniu na gaz powinien być słyszalny odgłos otwierającego się elektrozaworu a tego dżwięku brak... innymi słowy elektrozawór nie działa lub po prostu nie dostaje napięcia... pytanie tylko dlaczego.... W każdym bądź razie jutro jak nic nie wymyślę jadę do znajomego gaziarza i on będzie już nad tym główkował.... mam nadzieję że to jakaś pierdółka.... Mimo wszystko jazda moim autkiem na benzynce wcale nie jest taka zła... autko śmiga jak głupie a na dodatek średnie spalanie a zaznaczam że wcale mu dzisiaj nie żałowałem a nawet wręcz przeciwnie wynosi jakieś 7-8 litrób PB95 czyli wcale nie tak dużo jakby się spodziewać można było :wesoly: Na domiar złego jutro wsadzam pompę paliwa od V6.... zobaczymy co się stanie :D :-) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No więc....LPG DZIAŁA.... Okazało się że są dwa bezpieczniki w mojej instalacji... jeden pod machą tak zajebiaszczo ukryty a drugi w środku wśród innych bezpieczników... i właśnie ten pod maską uległ że się tak wyraże drobnej awarii... A pompy od V6 jeszcze nie zakładałem ale już niedługo :P .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności