Skocz do zawartości

przegrzanie przy jakiej temperaturze ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przy jakiej temperaturze silnika możemy zacząć mówić o jego przegrzaniu ? :(

silnik 1,7 isuzu - start wentylatora przy temperaturze ok 88 stopni

 

czy jazda z pustym układem chłodzenia może mieć jakieś negatywne skutki w momencie kiedy nie dozło do przegrzania silnika ? :drunk:

 

czy to kolejne forum na którym nie odpisuje się na posty kobiet ? :drunk:

 

potrzebuje wskazówek żeby mechanik mnie nie wyh..rolował

 

 

Mechanik z miejsca powiedział że na 100 silnik przegrzany i że będzie dużo roboty.

Jak na mój gust do przegrzania raczej nie doszło.

 

Prosze o wskazówki ponieważ nie jest to znany mi mechanik i obawiam się ze może próbować mnie okantować

 

scaliłem posty,reg. O24 &5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

czy to kolejne forum na którym nie odpisuje się na posty kobiet ?

To znaczy na innych forach już Cię mają dość :drunk:wiedzma000, napisałaś temat to czekaj aż ktoś odpisze , a po resztą przez 2 godziny siedzenia na forum przejrzałaś raptem 4 tematy zamiast użyć szukajki do znalezienia interesujących Cię tematów, ale nie lepiej od razu rozedrzeć kufę :( że forum do niczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przeczytałam chyba z trzydzieści tematów znalezionych tu na forum na hasło temperatura i przegrzanie

do tej czynności nie musze się logować wszechwiedzący moderatorze :(

umiem korzystać z funkcji szukaj i czuje sie urażona Twoim postem

 

Jeśli tak samo jak śledzić czynności użytkowników forum potrafisz korzystać z wyszukiwarek to sprawdż że ani na forum ani w internecie nie ma odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie

Ja to sprawdziałam zanim napisałam nowy temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

umiem korzystać z funkcji szukaj i czuje sie urażona Twoim postem

Bardzo mi przykro z tego powodu :(

czy to kolejne forum na którym nie odpisuje się na posty kobiet ?

Szkoda że nie pomyślałaś jak się czują użytkownicy tego forum na taki tekst :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na forum, którego nazwy nie będę podawać, na odpowiedź na temat problemów z temperaturą silnika, którą pewien mechanik wiązał ze złym kątem wtrysku paliwa czekałam miesiąc. Z wahającą się temperturą silnika w pażdzierniku, czyli przy nie najniższych temp zewnętrznych mogłam czekać. Teraz obcy mechanik grzebie w moim aucie i już tak spokojnie nie jest.

Przepraszam i proszę o trochę wyrozumiałości.

 

(...)

Czyli jak czy taki przebieg awarii jaki opisałam mógł uszkodzić silnik czy jest to mało prawdopodobne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czyli jak czy taki przebieg awarii jaki opisałam mógł uszkodzić silnik czy jest to mało prawdopodobne?

wiedzma000, napisałeś że ubyło około 4litry płynu:

straciłam wczoraj płyn z układu chłodzenia, wygląda na to że w ciągu ok 10 km poszedł cały bo zalaliśmy zaraz układ znowu borygo i weszło prawie 4 litry

to jest duże prawdopodobieństwo że silnik się przegrzał ale to musi stwierdzić mechanik.

Teraz obcy mechanik grzebie w moim aucie i już tak spokojnie nie jest.

Martwie się o silnik. Dbam o niego i nie będę piła z radości jeśli ktoś kogo nie akceptuje będzie w nim majstrował.

To zaprowadź samochód do swojego zaufanego mechanika.

Mechanik z miejsca powiedział że na 100 silnik przegrzany i że będzie dużo roboty.

Jak na mój gust do przegrzania raczej nie doszło.

 

Do przegrzania doszło co świadczy to;

Wentylator włączył się przy temperaturze około 88 stopni. Przy 92 stopniach jak staneliśmy troche dymu spod maski było. Nie był gęsty biały, wyglądał jak para z mocno gotującej się wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

'mój' mechanik jest 530km od miejsca awarii...

 

 

 

"intercooler rozbił chłodnice" - może być ? nie zauważyłam żeby 'latał'

 

"jeśli nie da się go prawidłowo założyć trzeba będzie kupić nowy" :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo dziękuję wszystkim na szybką i rzeczową pomoc

właśnie odebrałam samochód od mechanika

 

bardzo cenie sobie Wasze rady

zwłaszcza tą żeby oddać auto do zaufanego mechanika

jakoś sama na to nie wpadłam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzma000, na moje oko masz do wymiany uszczelkę pod głowicą, lub co gorsza samą głowicę bo wysoka temperatura mogła ją uszkodzić, taka naprawa to koszt kilkuset złotych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności