Skocz do zawartości

ASTRA IV podlaczenie subwoofer-a


Gość crowM

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kupilem astre iv z radiem bez navi. radio ma wyjscie na 4 glosniki i z tego co powiedzieli w serwisie nie ma wyjscia liniowego a chcialbym podlaczyc subwoofer w bagazniku.

W starym samochodzie mam Infinity BASSLINK T i chce go przelozyc do nowego autka. subwoofer ma mozliwosc podpiecia po przewodzie glosnikowym ale nie wiem jak rozdzielic 4 wyjscia z radia na 7 glosnikow (4 w drzwiach i podobno 3 gdzies przy przedniej szybie) + subwoofer.

czy ktos moze poradzic jak rozwiazac ten problem? (subwoofer ma wejscia zarowno liniowe jak i glosnikowe)

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedniej szybie to bym bardziej obstawiał ze są tylko 2 głośniki

 

Ja bym proponował to podłączyć tak:

 

Przy szybach masz głośniki wysoko tonowe wiec połącz lewy głośnik przy szybie z lewym głośnikiem w drzwiach i to sam zrób z prawą stroną tym sposobem mamy podłączone 4 głośniki na dwa kanały radia

Następnie podłącz lewy tylny głośnik do lewego kanału radia i prawy tylny do prawego kanału radia

Następnie ( ja bym tak zrobił bo jest to mniejsze obciążenie dla radia ) z tego co czytałem o twoim sub to ma on wbudowany wzmacniacz więc najlepiej było by zasilić go dźwiękiem z obydwu końcówek mocy radia czyli kabelek "+" dźwięku brać z lewego tylnego głośnika a kabelek "-" dźwięku brać z prawego tylnego głośnika

 

Przy takim podłączeniu końcówka mocy jest równomiernie obciążona dla kanału L i R oraz P i T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://opel.dixi-car.pl/radio-opel.htm

 

tutaj link z informacja ze jednak montuja 7 glosnikow

 

a moze istnieje mozliwosc wymiany seryjnego radia na inne wtedy bedzei po problemie

4x20W c zyli cztery zestawy. To czy sa to odseparowane czy nie to juz nikogo nie obchodzi. Jesli na kazdy z czterech kanalow dam uklad trojdrozny to bede mial 12 glosnikow? Glosnikow fizycznie tak ale uklad bedzie czterokanalowy. jak dla mnie to nadal 4 "glosniki" w domu to bym powiedzial ze cztery kolumny a ze w aucie nie ma kolumn to zestawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności