Skocz do zawartości

Opel Astra III GTC - tak ogolnie dla laika


Gość nwanwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jest to moj pierwszy post na tym forum i mowie "Dzien dobry":). Przymierzam sie do zakupu nowego samochodu dla siebie, biore miedzy innymi pod uwage Opla Astre III GTC (4-5 letni, wersja 150 KM, diesel), Audi A3 albo Forda Focusa. Widzialem na forum kilka watkow o tym samochodzie, ale dotyczyly one glownie one roznych problemow. Zwracam sie do uzytkownikow Astry III GTC wyrazenie swoich opini, wrazen z uzytkowania tej maszyny,, wrazen z jazdy. Jakie Waszym zdaniem ten samochod ma plusy, a jakie minusy.

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Jestem również nową osobą na tym Forum. Chciałbym kupić Opla Astrę III gen. wersja 3 drzwiowa z silnikiem 1.9 CDTI z dobrym wyposażeniem. wcześniej jeździłem Mercedesem W124 2.5D oraz Peugeotem 406 1.9 TD. Nigdy nie miałem styczności z Oplem. Szukam w internecie jakiś informacji apropo tego modelu i nie mogę znaleźć. Głownie chodzi mi o opinie użytkowników tego samochodu. Tak więc, podłączam się pod pytanie kolegi wyżej. Powiedzcie proszę co sadzicie o tym modelu. Jaką wersję warto rozpatrywać. Nie ukrywam że interesuje mnie wersja GTC.

Proszę was o opinie.

 

Dziękuję i Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc wpiszę się w tym istniejącym.

 

Podobnie jak moi poprzednicy przymierzam się do zakupu Astry III GTC. Zastanawiałem się również nad Leonem II oraz Audi A3, jednak chciałem w poszukiwaniach ograniczyć się do jednego modelu. Ze względu na świetny wygląd, dość dobre opinie, a także to że poprzednia Astra II sprawowała się bardzo dobrze zdecydowałem że będę szukał Asterki.

 

Na pewno jestem zdecydowany na silnik diesla, po przejrzeniu opinii o silnikach wydaje mi się że najlepszym wyborem byłby dla mnie silnik 1,9 120KM, jednak jeśli trafiłby się model z tym silnikiem 150KM również nie będę gardził. W związku z tym, że samochodem będę jeździł sporo w trasie to filtr DPF nie powinien być dla mnie przeszkodą.

 

Cena w której chciałbym się zmieścić to 30tys zł, mam więc nadzieję że uda się kupić model z 2005-2006 roku, a do tego że będzie miał fajne wyposażenie. Tu rodzi się moje pierwsze pytanie: czy Asterki te nie występowały z jasną tapicerką? Po przejrzeniu wielu ofert nie trafiłem nic takiego. Jestem zdecydowany na wybór spośród trzech kolorów: czarny, srebrny bądź szary. Pewnie ciężko byłoby mi trafić model z szybą panoramiczna, ale jeśli nawet, to jaki jest koszt wymiany takiej szyby? Czy aby ta z pozoru zaleta, nie powinna być omijana?

 

Tak samo jak poprzednicy, chętnie poczytałbym sugestie użytkowników tego autka oraz sugestie na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupna.

 

Na koniec dodam, że najprawdopodobniej auto będę chciał szukać gdzieś za granicą (Belgia) poprzez znajomą firmę, która sprowadza, głównie ze względu na to że wolałbym znać prawdziwy przebieg auta, a jeśli coś z blacharki trzeba będzie zrobić, to również wolałbym o tym wiedzieć.

 

Szukam mniej więcej takiego auta:

Astra III GTC - choć szkoda że nie ma tapicerki w półskórze, a do tego nie wierzę w taki przebieg...

Astra GTC 150KM

Astra GTC 120KM

 

Jeśli ktoś mógłby na podstawie tych modeli podpowiedzieć na co zwracać uwagę, byłbym wdzięczny :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi opisać eksploatację diesla z własnego doświadczenia, bo mam z18xe z gazem ale jestem pewien, że to najlepsza propozycja silnika w A H gtc. Koszty utrzymania śmiesznie niskie, dynamika więcej niż zadowalająca, samochód bezawaryjny. A jak wiadomo diesle gdy się zepsują - generują spore koszty. W dodatku samochód kupiłem krajowy, od pierwszego właściciela, z całą historią serwisową... aha i za śmieszne wręcz pieniądze, bo wszyscy za dieslami latają... a niestety za granicą takie bezwypadkowe i z przebiegiem w granicach zdrowego rozsądku gtc kosztuje sporo więcej niż w Polsce, a gdzie koszt transportu, opłat i zarobku dla handlarza...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia nie chcę kupować samochodu i jeździć na gazie, jakoś bardziej wierzę w ON :lol:

 

 

Podobne analizy robiłem parę lat wcześniej jak kupowaliśmy Astrę II, mimo krążących opinii, że często w diesla trzeba włożyć sporo kasy odważyliśmy się kupić silnik 2,2 DTI - z perspektywy czasu decyzja okazała się wyśmienita, zrobione ponad 100 tys km i zero problemów (oby tylko tak dalej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, czy mógłbym Was poprosić o ocenę dwóch asterek?

 

Astra GTC pierwsza w Warszawie, więc bez problemu mogę obejrzeć na żywo, przebieg śmiesznie mały, niestety cena troszkę spora.

 

Astra GTC - Berlin ta do sprowadzenia z zachodu, niestety z przyczyn oczywistych ciężko by było obejrzeć ją... przebieg wydaje się bardziej realny, pewnie zmieściłaby się w 30tys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mam astrę 3

trzy drzwiową wersję i powiem że miejsca jak i w przodzie i na tyle jest bardzo dużo jak na auto trzy drzwiowe...

ja posiadam wersję z roku 2006 1,7 100KM i jak na tyle koników i taki silnik to moc jest zaje....ta

polecam 1,7 Isuzu 101KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności