Skocz do zawartości

Klapa bagaznika sie nie otwiera


Gość Jacus Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem a mianowicie, klapa od bagaznika sie nie otwiera. Przycisk otwierania nie reaguje na jakiekolwiek proby otwarcia. Podczas proby otwarcia/zamkniecia nie slysze aby cokolwiek sie ryglowalo. Macie jakies sugestie odnosnie tego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za sugestie. Najgorsze jest to, ze w asterce nie mam wejscia na klucz ani zadnej dzwigni,ktora moglbym otworzyc bagaznik. Na obudowie bagaznika znajduje sie zaslepka w celu wlozenia jakiegos klucza lub cokolwiek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek2805

Miałem podobny problem trzy/ cztery miesiące temu. W tylnej klapie na osłonie z wykładziny, po środku znajduje się gumowa zaślepka, trzeba ją zdjąć i np. wkrętakiem otworzyć tylne drzwi. Potem niestety wizyta u elektryka i diagnoza padł włącznik elektromagnetyczny. Powiedziano mi w ASO, że nie mają takiej części a koszt nowego około 220 złotych z wymianą. Fachowiec rozebrał osłony tylnej klapy i wykręcił ów włącznik, sprawdził i potwierdził, że padł. Okazało się, że jest oderwany jeden z przewodów, zetknął i zadziałało. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Następnie kazał poczekać i poszedł. Wrócił z używanym włącznikiem, podłączył i "zaskoczyło". Zaproponował cenę na dobrą flaszkę. Oczywiście zgodziłem się. Po wstawieniu już 3-4 miesiące dział bez zarzutu, koszt robocizny, samego włącznika, i wymiany zgubionego zastrzyku łącznie 50 złotych. Na koniec dodam, że "stary" wyłącznik został mi oddany. Po przyjeździe do garaży wydłubałem trochę /chyba/ silikonu, którą jest on zalany i polutowałem zerwany przewód. Sprawdziłem, "działa" może jeszcze się przyda. Pozdrawiam i życzę aby także się udało zaoszczędzić trochę kasy /przecież jest po świętach i wielu wydatkach/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Podjade do elektryka w celu usuniecia usterki.

a propo, moze jeszcze jedno pytanie. Jak usunac blende klapy bagaznika tak aby nie uszkodzic platikowych wciskow, tudziez aby nie oderwac dystansow (takie czarne gadzety ktore sa miedzy blenda a klapa bagznika) od blendy. Nie znalazlem zlotego srodka w tym temacie.

 

scaliłem posty,reg.O24&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacus Poznan

anartowo jak podjedziesz do elektryka to daj znac co bylo przyczyna? mam ten sam problem od niedawna, niestety tez nie chce ryzykowac w rozebraniu tylnej tapicerki na klapie,gdybym wiedzial jak to zrobic bez uszczerbku moze sam bym naprawil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacus Poznan

u mnie problem sam ustapil.klapa nie otwierala sie od paru dni ,od jakiegos czasu nadmiar wody na dywanikach w samochodzie powodowal marzniecie szyb od wewnatrz pojazdu do tego w wigilie byl marznacy deszcz ,przypuszczam ze wilgoc wtargnela w miejsce przyczyny i obmarzl mechanizm tylniej klapy.Auto wewnatrz wyczyszczone nagrzane i przewietrzone nie ma wilgoci a tylnia klapa zaczela dzialac:) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie wystąpił niespodzianie podobny problem. (Astra H kombi 2007). Pewnego pieknęgo poranka nastapiło zdziwienie gdy chciałem otworzyć tylna klapę. Krótka zabawa pilotem i okazało się, że zamek nie reaguje tylko w tylnej klapie. Przeszukanie internetu daje odpowiedź, ż trzeba sprawdzić bezpiecznik nr 8 w przedniej skrzynce pod maską (ogrzewanie tylnej szyby i zamek klapy) Bezpiecznik nr 8 to jeden z tych dwóch małych bezpieczników, które są osobno od przodu skrzynki). U mnie okazało się, że bezpiecznik jest cały. Tak więc problem dotyczy samego zamka. Otwieram awaryjnie tylną klapę od wewnątrz. Do tego celu wystarczy jak najszerszy płaski śrubokręt. Pod gumową okragła zaślepką, która jest na dole po środku tylnej klapy jest prostokatny otwór w który wkładamy śrubokręt, lekko przekręcamy ten plastikowy element. Otwiera się bardzo lekko. Po otwarciu klapy należy dostac się do zamka zamocowanego do listwy ozdobnej.

W tym celu należy mieć Torxa, bodajże T20 lub T25, bardzo prosze o wybaczenie, ten śrubokret standardowo dotyczy większości śrubek w Asterce. Najpierw wyciągamy bolec w plastikowym elemencie uchwytu zamykania klapy (plastikowy kołek rozporowy, aby go wyjąc należy czymś cienkim delikatnie aby nie zniszczyć, podważać cieniutki łepek kołka, cały kołek wychodzi dopiero gdy wysuniemy ruchoma jego część (trzpień) na co najmniej centymetr). Po zdemontowaniu elementu z uchwytem na dłoń do zamykania podchodzimy do zdjecia własciwej obudowy tylnej klapy. W miejscu na trójkąt ostzregawczy wykręcamy 2 śruby. A teraz wazny moment dla wszystkich purystów demontażu. Prawie wszyscy przystępuja teraz do zdejmowania osłony, gdy tymczasem NAJPIERW zaleca sie zdjęcie tych 2 plastików przy szybie. Zaczynacie od środka, odginacie na siłę od strony szyby, az puszcza zatrzaski (sa metalowe, więc nic nie połamiecie) Spokojnie z wyczuciem, dacie radę, najgorzej coś demontowac pierwszy raz bo nie wiadomo ile siły włożyć. Po zdjęciu tych 2 osłonek idących wzdłuż szyby zauważycie , że nasza główna osłona klapy jest na końcach dodatkowo złapana 2 kołkami rozporowymi. Postępujecie podobnie jak wcześniej. Dopiero teraz można zdjąc osłonę tylnej klapy. jak chcecie sie uspokoić, to poswićcie latarką w szparę i poszukajcie kołków, a by wiedzięc gdzie ciągnąć. Zwyczajnie na siłę z wyczuciem musicie powoli odginając osłone, wyjąć ja z zatrzasków. Najtrudniej jak zwykle jest odgiąc aby puścił pierwszy z nich , potem to łatwizna. Możecie wszunąć między maskę a osłone jaka cieńka deseczke i zastosować dzwignie, jesli macie problem psychiczny z siłowym wyginaniem osłony. :)/>/>

Teraz w pierwszej kolejności nalezy sprawdzic wtyczkę która idzie do zamka. Często dostaje sie tam rdza i jeden z pinów nie przewodzi. Wystarczy przeczyścić albo wymienić. Element nie jest standardowy. Ja proponuję zrobic obejście uszkodzonego pinu wtyczki, bez sensu jest demolowac cała wtyczkę.

Jeśli wtyczka jest cała, to gorzej. Prawdopodobnie uszkodzone jest cos dalej. trzeba odkręcić ozdobna listwę tylnej klapy. W tym celu zdejmujemy 2 gumy, które przykrywają nakrętki, znajduja się one na krańcach klapy. Teraz odkręcamy wszystkie nakrętki kluczem nr 8. Pozdjeciu listwy warto skorzystac z okazji i zakonserwować od rdzy lub wymienić śruby mocujące na plastikowe, bo metalowe grożą korozją. We wszystkich Asterkach po 2008 roku standardowo montowano plastikowe śruby. W ASO zapłacisz co prawda koło 50 złotych jak za złote, ale będziesz miał spokój. W przeciwnym razie oczyść je, psiknij czymś antykorozyjnym, podłóż przed montażem dodatkowo gumowe uszczelki pomiędzy klapę i listwę, aby minimalnie zwiększyc odległość i zmniejszyc ryzyko mechanicznego uszkodzenia (klapa przy zamykaniu generuje ciągłe wstrzasy). Po zdjeciu listwy masz dostęp do elektro zamka. Tutaj zepsuć się może wiele. Może byc do wymiany mikrostyk, albo również problemem jest rdza i wystarczy sprawdzic połączenia. Gdy domowe metody nie zadziałaja lepiej poprośic o pomoc elektryka, albo zamiast naprawiać taniej kupić używany element na allegro za 50-80 zł. Montaż elementów robisz w kolejności odwrotnej. Powodzenia.

Edytowane przez akami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności