Skocz do zawartości

Plamy oleju . Miska ? FIltr oleju ?


Gość rula12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W mojej astrze 1.7 TD 95r. dolega następujący problem. Ostatnio zauważyłem malutkie plamki oleju w okolicach pompy wspomagania . Ale po dokładniejszym obejrzeniu zauważyłem iż z pompą jest wszystko ok. Natomiast na podajże nie wiem jak to się nazywa ale chyba wachacz zauważyłem sporo oleju. Myślałem ze to wina wężyków które po nim idą od filtra paliwa ale chyba nie. Z miski olejowej właśnie nad tymi wężykami poci się olej a w okolicach filtra oleju też to jest zauważalne. Teraz zwracam się do was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Czy to możliwe żeby z misy tak kapało na te wężyki i spływało wszystko na wahacz :) Dołączam zdjęcia do rozwiązania mojej zagadki. Z drugiej strony wahacza od miski jest bardziej oplamione. Dołączam zdjęcie.

 

P.S. Na pozostałych odcinkach miski też są wycieki ale niema plam. Dodam że w lipcu była wymieniana uszczelka oraz oring w filtrze.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek27

wygląda jak by olej wydostawał sie uszczelniaczem na wale korbowym ale jak pękła uszczelka to też będzie wyganiać dużo oleju

jak wygląda uszczelka głowicy może olej spływa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak kolega wyżej wspomniał - dokładniej przyjrzał bym się wszczelnieniom na wale i wałku rozrządu. Mam ten sam silnik tyle, że w Astrze G, zaraz po sprowadzeniu i kontroli stanu paska rozrządu okazało się, że w Niemczech jakiś magik wymienił rozrząd bez uszczelniaczy i z tego na wale ciekł olej po filtrze i po wahaczu. Najgorsze jest to, że jeżeli to jednak uszczelniacz to prawdopodobnie będzie również do wymiany pasek rozrządu bo zalany olejem robi się miękki a jego zerwanie w tym silniku kończy się większym lub mniejszym remontem serducha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Wiesz co wlasnie w tym czasie co byly robione to robódki przy filtrze i misce byl robione roboty przy rozrządzie bo rozleciala sie pompa wody i caly rozrzad byl robiony. Na poniedzialek jestem umówiony na poprawe tej misy i filtra wiec się okaża czego to wina . Pozdrawiam.

Oglądałem dziś dokładniej wszystko i tak, uszczelka w porządku i nie widać żeby coś się lało . A w miejscu gdzie jest mokro na wahaczu to z miski wyżej aż kapie wiec to będzie napewno to.

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności