Skocz do zawartości

nie działa przyśpieszacz zapłonu ???


Gość RODI86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jak większość jestem nowy i pierwszy raz w życiu kupiłem coś lepszego od malucha astra jest z 93r diesel 1.7 turbo interculerem isuzu.

 

mam kilka problemów z nią ale jakoś sam sobie radze problem tkwi w tym że jak cały dzień opel po stoi to ciężko zapala trzeba kilka razy po kręcić i cały czas szybko deptać pedałem gazu bo inaczej nie załapie oraz po odpaleniu przytrzymać przez pare sekund na gazie bo zgaśnie

 

wydaje mi się że przyśpieszacz zapłonu nie działa tyle że nie wiem gdzie on jest jak wygląda żeby sprawdzić czy działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość piotrek27

przy zimnym silniku podcisnienie podciaga linke i przyspiesza zapłon poto jest czujnik w obud termos. możesz go mieć uszkodzonego u mnie to padło zapal

Zapal i testuj ściagaj przeód ciagnij za linke i pytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem to chociaż u mnie inaczej wygląda pompa niż na zdjęciu ale znalazłem tą wajche i przesunołem i autko w minus 6 stopniach od razu zapaliło jutro sprawdze czy sam się przestawia

 

Dzieki Piotrek za info nie wiedziałem że w termostacie jest czujnik jutro go po szukam chociaż nie wiem gdzie jest termostat i jak wygląda bo astre mam dopiero pare dni ale dla chcącego nic trudnego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Jak można sprawdzić czy ten czujnik działa? Jakim sposobem. Też mam 1.7d 92r silnik oplowski, i obecinie auto za chiny nie chce mi odpalić:) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek27

Krzysiek silnik powinien zapalić pzryśpieszacz pomaga i trzyma wyższe obroty ,żeby nim nie telepało sprawdz świece zapłonowe i paliwo w przewodach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszacz kata wtrysku wyprzedza tylko kat wtrysku nie zwieksza dawki paliwa i nie ma nic do utrzymywania wyzszych obrotow. Od tego jest co innego- uklad sterujacy dawka paliwa. Kąt to jedno a dawka to drugie. I nie przyspieszacz zaplony bo diesel jest silnikiem ZS (zaplon samoczynny) wiec nic sie nie przyspiesza bo nastapi ów zaplon tylko wtedy gdy beda sprzyjajace warunki do tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze zaplon jest samoczynny nic nie zmienia. Dizle co prawda nie maja przyspieszania zaplonu ale maja przyspieszanie wtrysku. W sumie zasada w benzynie i dizlu taka sama tyle tylko, ze inny sposob zapalenia mieszanki, tu zapala iskra, tam zapala wysoka temperatura kompresji. W benzynie przyspieszasz zaplon, w dizlu przyspieszasz wtrysk.

 

Swoja droga pytanie o ten silownik podcisnieniowy na pompie wtrskowej, ktory juz pojawil sie w tym watku. Co dokladnie on robi? Zwieksza tylko dawke? Czy moze przestawia kat wtrysku takze? Mi ktos opowiadal, ze od kata wtrysku w moim samochodzie jest czarne CUŚ przy pompie do czego dochodza 3 kabelki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj lipa :wino: ta dzwignia co mówiłem przy pompie wraca na swoje miejsce lecz dzisiaj nie chce zapalić kręce kręce i nic się nie odzywa czasami cos prychneła i co ja mam zrobić nie znając się na tym aucie a nie mając kasy na wysłanie do mechanika jej :wino:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności