Skocz do zawartości

Astra h 1.7 cdti - nie zapala się kontrolka świec żarowych


Gość jacek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek12345

Witam.

Mam Opla Astrę H kombi z 2004 roku.Kupiłem go jakieś pół roku temu z Przebiegiem 145000km.Od samego początku jak go mam nigdy nie zaświeciła mi się kontrolka świec żarowych.Świece sprawdziłem są OK.

Przeczytałem u Was na forum że to może być Przekaźnik świec żarowych.

Wymieniłem przekaźnik a kontrolki dalej nie ma.

Samochód zapala bez żadnych problemów ale ta kontrolka musi gdzieś tam być.

Pomóżcie coś bo man nerwa na to.Może ktoś też tak miał w swoim Oplu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Mam Opla Astrę H kombi z 2004 roku.Kupiłem go jakieś pół roku temu z Przebiegiem 145000km.Od samego początku jak go mam nigdy nie zaświeciła mi się kontrolka świec żarowych.Świece sprawdziłem są OK.

Przeczytałem u Was na forum że to może być Przekaźnik świec żarowych.

Wymieniłem przekaźnik a kontrolki dalej nie ma.

Samochód zapala bez żadnych problemów ale ta kontrolka musi gdzieś tam być.

Pomóżcie coś bo man nerwa na to.Może ktoś też tak miał w swoim Oplu?

 

Witam ja tez ma to samo w swoim aucie Astra H 2004 rok będę działać w tym temacie, ale jak ktoś juz może doszedł do tej przyczyny nie świecenia sie kontrolki to proszę o rade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to podłączyć op-com i zrobić test licznika i wszystko będzie jasne czy kontrolka świec działa czy nie.Pozdro.

Jak zrobić ten test licznika op-comem? Możesz opisać jak dojść do tej funkcji?

 

Ja również nie mam tej kontrolki. Gdy kupowałem samochód zimą, to nawet przy -15 się nie zapalało. Pytałem w ASO i mówili, że może jej w ogóle nie być.

Swoją drogą, co pewien czas pojawia mi się błąd:

B2610 - Za niskie napięcie w obwodzie wyjściowym żarówki przyciemn. oświetlenia zestawu wskaźników.

Może to właśnie o to chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale chyba to było tak

 

1.diagnostyka

2.rok

3.model

4.nadwozie

5.IPC ECU (sterownik zestawu wskaźników)

6.test elementów wykonawczych

 

wszystko jeszcze zależy od wersji programu jaki się ma,są takie wersje którymi nie zrobimy testu elementów wykonawczych.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam starszy model astre g z 99r ale również jak ją kupiłem też zaniepokoiła mnie kontrolka świec ,ale przyszła zima ujemne temp. okazało się że jest tylko załącza się przy niskich temp. na dodatnich tak jak teraz nie mam mowy ,jak jest zimno to grzeją od jakiegoś min.temp więc wydaje mi sie że nie ma powodów do strachu .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega strucel82 ma rację o załączeniu świec decyduje komputer,niekiedy jest tak że ta kontrolka świec dosłownie mignie i nie zawsze da się to zauważyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega strucel82 ma rację o załączeniu świec decyduje komputer,niekiedy jest tak że ta kontrolka świec dosłownie mignie i nie zawsze da się to zauważyć.

Ja zimą przy -15 miałem nos w liczniku a wzrok skierowany w miejsce, gdzie powinna zapalić się ta kontrolka ale nic nawet nie mignęło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności