Skocz do zawartości

Astra h 1.7 cdti - nie zapala się kontrolka świec żarowych


Gość jacek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie nie pamiętam ale chyba to było tak

 

1.diagnostyka

2.rok

3.model

4.nadwozie

5.IPC ECU (sterownik zestawu wskaźników)

6.test elementów wykonawczych

 

wszystko jeszcze zależy od wersji programu jaki się ma,są takie wersje którymi nie zrobimy testu elementów wykonawczych.Pozdro.

Dzięki. Swoją drogą, czy gdyby coś było nie tak z kontrolką, to już na etapie skanowania wszystkich modułów na obecność błędów coś nie powinno się pojawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że op-comem tego nie sprawdzimy na zasadzie skanowania błędu.Jedyna forma to test elementów wykonawczych licznika.

Przy najbliższej okazji sprawdzę to. Czy ten test to będzie tylko widoczny na laptopie, czy może na zegarach też się coś będzie pokazywać np. zapalać po kolei kontrolki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu na ikonę test elementów wykonawczych w op-comie wskazówki obrotomierza i prędkościomierza powinny pojechać do końca a kontrolki powinny się pozaświecać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie nie pamiętam ale chyba to było tak

 

1.diagnostyka

2.rok

3.model

4.nadwozie

5.IPC ECU (sterownik zestawu wskaźników)

6.test elementów wykonawczych

 

wszystko jeszcze zależy od wersji programu jaki się ma,są takie wersje którymi nie zrobimy testu elementów wykonawczych.Pozdro.

Nie wiem, jak było w tej wersji programy, który Ty używałeś ale w mojej (090820b) wszystkie elementy zegarów testuje się osobno.

Wybrałem więc test kontrolki wstępnego grzania ale niestety program się zawieszał. Poruszał się tylko taki kręcący się kursorek.

Czekałem minutę i wyszedłem z tego. Próbowałem test innych kontrolek ale też za bardzo nic z tego nie wyszło.

Jedynie co, to na kontrolce zapiętych pasów lampka zgasła i zapaliła się dopiero ponownie, gdy przerwałem test.

Tak więc póki co, nic więcej nie wiem na temat mojej kontrolki :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też jak zakupiłem astrę H z tego samego rocznika 3 lata temu miałem ten sam problem. Doczytałem się gdzieś że kontrolka świeci przy bardzo niskich temperaturach! I faktycznie raz przy - 25 stopniach zaświeciła się na moment. Od tamtej pory nie zwracam już na nią uwagi!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Nie zaczynając nowego tematu postanowiłem się podpiąć tutaj. Też od niedawna jestem posiadaczem Astry H 1.7 2009r. i tu moje pytanie zapaliła mi się kontrolka samochód z kluczykiem nr. błędu 68302 świece żarowe, podejrzewam iż do wymiany jest przekaźnik świec nie mam pewności czy dobrze myślę że znajduje się on przy samym akumulatorze czy gdzie indziej, a więc proszę o potwierdzenie czy na moim zdjęciu jest właśnie on? Dziękuje...

 

post-144-0-60371900-1435483722_thumb.jpg

post-144-0-79614500-1435483756_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość stara.plesn

Piszę bo jak by ktoś jeszcze szukał kontrolki świec żarowych to w modelu Astry H z silnikiem Isuzu(Z17DTH) nie ma takiej kontrolki. Kontrolka podobna do tej od świec jest zarezerwowana dla DPFa pomimo że go tam nie ma.

Świece żarowe w tym modelu przy niskich temperaturach grzeją na krótką chwilą przed rozruchem silnika a potem w trakcie jazdy grzeją przerywanie parami(1 i 3) na zmianę z (2 i 4) aż do uzyskania wyższej temperatury silnika (około 2km jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności