Skocz do zawartości

Corsa B - dorobiony kluczyk z immobilaizerem - nie działa?


Rekomendowane odpowiedzi

Kluczyk jest dorobiony na podstawie stacyjki, zakodowany (według pana który to zrobił). Ogólnie wygląda na dobry ale mimo to samochód nie odpala, choć rozrusznik kręci. Pytanie: czy jak rozrusznik kręci, a samochód nie odpala to może być to wina źle zaprogramowanego kluczyka. Czy wręcz przeciwnie: jeśli rozrusznik kreci to znaczy ze kluczyk jest na bank dobry? Samochód stał nie ruszany 3 tygodnie wiec nie wiem co jest przyczyną ze auto nie odpala.

 

Opel Corsa B 1996r. 1.4 pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Kluczyk jest dorobiony na podstawie stacyjki, zakodowany (według pana który to zrobił).

A jak ten pan to zaprogramował: wsadził kluczyk do stacyjki, przekręcił, i przytrzymał przez 10-15 sekund zamykanie drzwi w kluczyku, czy podpiał TECHa-2 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn kluczyk dorobiony nie został od razu sprawdzony czy działa?

Ogólnie wygląda na dobry

wiesz, zepsuty komputer też wygląda na dobry zanim go nie spróbujesz uruchomić :wino:

 

Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, ale czy czasem nie jest tak, że podczas odpalania złym kluczykiem świeci się check ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten pan to zaprogramował: wsadził kluczyk do stacyjki, przekręcił, i przytrzymał przez 10-15 sekund zamykanie drzwi w kluczyku, czy podpiał TECHa-2 ?

aby dorobić/zaprogramować kluczyk do stacyjki i to z imo (nawet z nowszymi tymi z transponderem)

wcale nie trzeba nic wsadzać czy tez podpinać w aucie

Mnie dorobiono kluczyk mając do dyspozycji tylko kluczyk oryginalny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pytałem o drugi kluczyk, ale na razie nie ma odpowiedzi - pewnie sylwester :wino:

Ale pewnie kluczyk był zgubiony, jeśli dorabiali ze stacyjki, więc tech był potrzebny do zaprogramowania immobilisera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem w tym ze nie mam żadnego kluczyka oprócz tego który zgubiłem.. Gdyby tak było to nie byłoby problemu.

 

 

Kluczyk jest dorobiony na podstawie stacyjki, zakodowany (według pana który to zrobił).

A jak ten pan to zaprogramował: wsadził kluczyk do stacyjki, przekręcił, i przytrzymał przez 10-15 sekund zamykanie drzwi w kluczyku, czy podpiał TECHa-2 ?

Tak, robił takie rzeczy, podpinał ten sprzęt(nie znam sie byc moze to był ten tech-2) i potem wprowadzał pin na ten model auta ale coś mu nie wychodziło, wiec wziął ten chip(tak to sie chyba nazywa) i pojechał do siebie do warsztatu by to zaprogramować. Następnego dnia przyjechał i stwierdził ze kluczyk jest dorobiony. Tylko auto nadal nie odpalało i własnie nie wiem czy to był efekt przestoju czy własnie niezaprogramowanego kluczyka.

 

 

Biorę pod uwagę że ten kluczyk nadal nie jest zaprogramowany poprawnie i tu rodzi sie pytanie:

Moze lepiej wciąć ten kluczyk i w serwisie Opla niech mi go zaprogramują. Przynajmniej bedę miał pewność fachowej roboty.

 

dzieki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Ja dorabiałem drugi kluczyk w ASO Opla, gdyz zakupiłem auto z jednym.

Po numerze VIN przyszedł kluczyk z Niemiec - 132,46zł

-pilot centr.zamka - 145zł

-ustalenie kodów samochodu - 100zł

-programowanie Tech 2 - 80zł

Mechanik zademonstrował mi jak uruchamia sie auto z niezaprogramowanym jeszcze pilotem. Silnik uruchomił sie na jakies 3-5 sekund, zadziałam immobiliser i auto zgasło.

Rozrusznik krecił, auto nie odpaliło.

Włożył oryginalny kluczyk, aby wjechać na stacje, odpalił bezproblemowo.

Te ceny dotycza kluczyka o Opla Corsy C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcel_kk: bardzo mi pomogłeś. W poniedziałek zadzwonie do serwisu i zapytam ile by kosztowało zaprogramowanie bo to pewnie o to chodzi. Auto nawet po dłuzszym staniu na mrozie zawsze mi odpalało, wiec przyczyną jest pewnie ten felerny kluczyk.

 

Pionaj: Jestem z Sokołowa Podlaskiego, auto jest w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności