Skocz do zawartości

nie płynie płyn do zbiorniczka na niskich obrotach


Gość smoq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem iż płyn do zbiorniczka wyrównawczego nie płynie na niskich obrotach,odpinałem przewód i dokładnie sprawdzałem,jak trzymam obroty 2-3 tys to jest ok,ciśnienie wzrasta i pojawia się w przewodzie płyn.co może być tego przyczyna,zaznaczę też że brak jest ogrzewania w aucie(termostat wymieniłem,posiadam manual klime) i myślę że może nagrzewnica coś blokuje bo zapchana i nie przepuszcza dalej.u kumpla w lanosie na niskich obrotach płyn leci bez zarzutów.czy w moim przypadku jest to normalne,czy tak ma być czy jest jakiś problem.pomóżcie.załączam foto,zaznaczone jest o który przewód chodzi.

 

http://zapodaj.net/01a73aa06efc.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie jest jak najbardziej na miejscu, to jest waż przelewowy, na wolnych układ nadąża odbierać to co pompa napompuje, jak nie daje rady, to dopiero leci tym wężem.

Nie masz kłopotów z gazem?

Trefnie masz wpięty parownik.

Lepiej go wepnij równolegle do węży nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gazem mam jedynie taki problem że jak zawczesnie wcisne sprzeglo przed skrecaniem czy to na zakrecie 90* czy na skrzyzowaniu czy tez przy wjezdzie w brame do domu to mi menda potrafi zgasnac i nie ma to znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany.ale nie mam pojecia czy ma to jakis zwiazek z tymi przewodami. dajcie jakis schemat lub foto jak podlaczyc dobrze ten parownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze sprawdzalem parownik,wypialem go i sprawdzilem membrane-jest ok,parownik sie nagrzewa,dziwnym trafem ogrzewanie tez jak narazie dziala bez zarzutów. podpialem uklad chlodzenia na krotko,tzn. bez parownika i tylko na benzynie i zaczelo w aucie grzac,podpialem pozniej parownik i nadal w aucie grzeje.nie mam pojecia czemu nie bylo tego ogrzewania,moze to wina zapowietrzania ukladu czy jak??a mialem juz parownik wymieniac i czyscic nagrzewnice,i nagle jest ok, jedynie tylko na tym sprzegle gasnie, tak jak pisalem wyzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcisne sprzeglo przed skrecaniem czy to na zakrecie 90* czy na skrzyzowaniu czy tez przy wjezdzie w brame do domu to mi menda potrafi zgasna

Bypass gazu w parowniku, albo trzeba dolot odwrócić, szukaj w temacie LPG na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności