Skocz do zawartości

Ekonomia, predkosc i obroty CORSA C


Gość Karikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko w sprawie ekonomicznej jazdy CORSA C z silnikiem diesla 1.7 2001 rok, poniewaz kumpel stwierdzil, iz 6.6 L/100 km w zimie to bardzo duze spalanie. Z kolei mechanik podpowiedzial, zebym jezdzil na jak najnizszym biegu przy jak najwyzszych obrotach (do 2200) - wtedy bedzie oszczednie. Wiec pytam Was - czy jezdzic np. 50 km/h na 3-cim biegu przy obrotach 1500 czy tez na 4-tym biegu przy obrotach 2000-2100? I drugie pytanko, czy jesli jade w koreczku na 3-cim biegu bez wciskania pedalu gazu (22 km/h przy obrotach 900) to przyspieszajac mam redukowac do biegu 2 i stopniowo przyspieszac czy przy wlaczonej 3-ce cisnac gaz? Dzieki, pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Ja mam silnik 1.3 i generalnie jeśli jadę wolno to staram się go utrzymywać na poziomie 1750 obrotów lecz nie więcej jak 2000 i nie mniej jak 1500. Tak jak kolega powyżej powiedział, sam musisz go wyczuć.

 

A co do przyspieszania na trójce od 900 to nie zalecał bym nawet tak jeździć, już lepiej na tej dwóji jechać przy 1500 obrotów bo taka jazda na trójce męczy silnik a co dopiero mułowate przyspieszanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitthegreat

Warto sprawdzić charakterystykę momentu obrotowego w instrukcji. Np 1.3 CDTI ma max między 1750 - 2500 obr i to jest zalecany zakres pracy. Zgodzę się z przedmówcą, że musisz też wyczuć silnik. Mój np nawet jak już się lekko toczy to dławi się po wrzuceniu 2-ki (jeśli byłoby ~1000 obr) i wiem, że muszę wtedy zapiąć 1. Na wyższych biegach staram się nie jeździć poniżej 1500 obr. Wychodzę też z założenia, że w razię wątpliwości wolę wybrać bieg niższy i nie męczyć silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

No u nas w 1.3 to nie sam fakt męczenia silnika dobija jak dwumasa która nie lubi niskich obrotów a u mnie już się odzywa od pól roku :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety mieszkam w Wawie i mecza mnie te przyspieszenia i hamowania przed swiatlami.. przejade caly bak "na emeryta" i zobacze czy sie cos zmieni:) Acha i jeszcze jedno, bo nie chce juz zakladac nowego tematu - swiatla przednie... co miesiac zostawiam u elektromechanika 70 zl, bo zgasla zarowka swiatel pozycyjnych, albo ona sie pali a zgaslay mijania - facet miga sie od odpowiedzi co sie takiego dzieje, bo podoba mu sie jak wywalam u niego pieniazki... mozecie pomoc? Wiem ,ze w Corsach to podobno normalka, ale cos wiecej? Moze dam rade samemu... nie wiem czy to wazne, ale dodaam, ze jak wlaczam radio to gasnie na zegarku data, a jak wlaczam dmuchawy to gasnie podswietlenie ustawiania stopnia temperatury dmychawy - wiecej dziwnych rzeczy nie zauwazylem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności