Skocz do zawartości

Kadet 1.4i bezyna - nie pali.


Gość Armata

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kadeta 1.4i tylko benzyna i mianowicie problem jest taki że jeździł cały czas normalnie w sobotę ściągając koło zobaczyłem że nie ma klocków i odstawiłem go pod blok. Po podjechaniu na parking kadzior zgasł z powodu braku paliwa (na pewno) tak stal 3 dni. Po 3 dniach kupiłem klocki, wlałem paliwo. Po wsadzeniu kluczyka do stacyjki auto nie odpaliło. Na początku myślałem że musi pocieniając paliwo i dlatego nie odpala ale po kilku przekręceniach i tak nie odpalił. Słychać ze kreci i tak jak by już łapał ale i tak nie daje rady... Dodam że świece są dobre wymieniane 2 tyg temu, przewody też filtr paliwa i paliwo jest, z wtrysku też leci tak jak powinno... Nie wiem czemu nie chce zagadać. Spróbuje dzisiaj jeszcze na linkę go odpalić.... Proszę o pomoc bo bez niego tak jak bez reki a na mechanika mnie nie stać :lol:

 

Poprawiłem. Nie wołamy pomocy w tytule/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kemoth5

w kadecie był 1,4i z jednopunktowym wtryskiem Multec... później ten silnik długo jeszcze w Astrze był montowany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kadecie był 1,4i z jednopunktowym wtryskiem Multec... później ten silnik długo jeszcze w Astrze był montowany :)

 

Z tego co pamiętam to były 1,4 ne i 1,4 nz ( chyba miałem ten drugi) . Jedyne co wiem na pewno to że przy padniętym aku nie załapie na pych .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

hakirim, co masz pokombinowane?

Bo w kadziu to był 13S silnik.

A ja mam 1.4 S 75KM, czyli 14 NV po długich poszukiwaniach oznaczeń.

 

Nie wiem comam, ale tak 2 razy miałem, że nie chciał kręcić po dolaniu na pusty bak, a na pychcia za 2-3 razem szło.

 

Jedyne co wiem na pewno to że przy padniętym aku nie załapie na pych

A to ciekawe, bo ja mam słaby aku i moment się wyczerpuje i na pychcia zawsze łapie, pozdroo:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem comam, ale tak 2 razy miałem, że nie chciał kręcić po dolaniu na pusty bak, a na pychcia za 2-3 razem szło.

 

I chyba tu jest przyczyna - cały syf z baku ciągniesz do silnika - nie ciągnie się paliwa do zera . Ostatnio kuzyn musiał czyścić całą instalację , bo w ramach oszczędności wyjeździł całe paliwo , a po dolaniu ni hu hu... :rip:

Moj kadziu był 91r ( ostatni rok produkcji ), części współdzielne z astrą , ale chyba twoja wersja jest dziwniejsza . I te 75 KM ,akurat tyle potrzebowałem do szczęścia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności